Liga hokeja na trawie - Pomorzanin ponownie liderem

Wicemistrz Polski Pomorzanin Toruń powrócił na czoło tabeli ekstraklasy hokeja na trawie. W przedostatniej, ósmej kolejce spotkań rundy jesiennej rozgromił u siebie dotychczas czwarty Start Gniezno 9:3 (3:1).

Polska Agencja Prasowa

Świetną skutecznością popisał się w tym meczu Karol Szyplik, zdobywca pięciu bramek.

Niespodziewanie blisko porażki w roli gospodarzy był w Poznaniu Pocztowiec, który do przerwy przegrywał z przedostatnim w tabeli LKS Gąsawa 0:3. Jeszcze na minutę przed końcem spotkania było 2:3. Dariusz Rachwalski doprowadził wówczas do wyrównania. To już dało gościom jeden punkt. W lidze hokeja na trawie przy remisach o zwycięstwie decyduje konkurs karnych. Pocztowiec wygrał tę dodatkową rywalizację 3:1.

Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 9:3 (3:1)
Pocztowiec Poznań - LKS Gąsawa 3:3 (0:3), karne 3:1
AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 5:3 (4:1)
Polonia Środa Wielkopolska - LKS Rogowo 1:1 (0:0), karne 2:3