Kolejna ważna asysta Odrobnego - relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk

W pojedynku dwóch zespołów mających ogromne problemy finansowe, Stoczniowiec Gdańsk wygrał w Katowicach z Naprzodem Janów 3:2. o zwycięstwie gdańszczan zadecydowała bramka Filipa Drzewieckiego w ostatnich sekundach spotkania, Przy tym trafieniu asystował bramkarz, Przemysław Odrobny

Michał Gałęzewski

Stoczniowiec Gdańsk miał w meczu w Katowicach - w teorii - spory handicup na bramce, gdyż naprzeciw Przemysława Odrobnego stanął Sebastian Stańczyk, dla którego było to dopiero trzecie spotkanie w lidze w tym sezonie. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zawodników znad morza, gdyż w 13 minucie krążek do bramki Stańczyka umieścił Tomasz Ziółkowski, a po bramce Marka Wróbla w 33 minucie było 2:0 dla Stoczniowca.

Później do odrabiania strat wzięli się gospodarze i... długo im to nie zajęło. 38 sekund po bramce Wróbla, do siatki Odrobnego trafił doświadczony Marek Pohl, a chwilę później po bramce Josefa Mihalika był remis. Gdy mecz zmierzał ku końcowi, po raz kolejny w tym sezonie Przemysław Odrobny popisał się precyzyjnym podaniem. Krążek przejął Filip Drzewiecki i ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Stoczniowca. - W pierwszej fazie meczu łapaliśmy zbyt dużo minut kar, mecz nam się nie kleił. Wygrywaliśmy 2:0 w drugiej tercji ale Naprzód zdołał wyrównać. W trzeciej odsłonie dużo wcześniej mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu, sytuacji sam na sam nie wykorzystywali Skutchan i Steber. Muszę jednak podkreślić, że zawodnicy ci grali dziś z wysoką gorączką, zresztą wielu moich zawodników jest tuż po chorobach albo jeszcze są nawet nie do końca wyleczeni. Teraz przed nami kolejne ważne mecze, musimy je wygrać, zarówno w niedzielę z Sanokiem jak i we wtorek w Krynicy. Bardzo się cieszę, że wreszcie zdobyliśmy komplet punktów - powiedział po spotkaniu trener Tadeusz Obłój w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

Akuna Naprzód Janów - Stoczniowiec Gdańsk 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
0:1 - Tomasz Ziółkowski 13' 5/4
0:2 - Marek Wróbel (Paweł Skrzypkowski) 33'
1:2 - Marek Pohl (Michał Działo, Martin Petrina) 33'
2:2 - Josef Mihalik (Łukasz Elżbieciak) 36'
2:3 - Filip Drzewiecki (Przemysław Odrobny) 60'

Akuna Naprzód: Stańczyk (Niemczyk) - Działo, Urbańczyk, Kogut, Pohl, Sośnierz - Sitko, Krokosz, Ł.Elżbieciak, Mihalik, Adamus oraz Gnyp, Petrina, Podsiedlik, Gryc.

Stoczniowiec: Odrobny - Kostecki, Rompkowski, Ziółkowski, Strużyk, Jankowski - Smeja, Kabat, Skutchan, Steber, Marzec, - Skrzypkowski, Chmielewski, Wróbel, Drzewiecki oraz Kwieciński, Błażejczyk, Pesta, Wróblewski

Kary: Naprzód - 12 min, Stoczniowiec - 28 min (w tym 10 za niesportowe zachowanie Marek Wróbel).