KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W Gdańsku powstał nowy klub hokejowy

W Gdańsku nawiązana została nowa hokejowa spółka. Celem Klubu Hokejowego Gdańsk S.A., bo tak nazywa się ten podmiot jest powrót tego sportu w Gdańsku do rozgrywek ligowych.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Prezesem Klubu Hokejowego Gdańsk S.A. został specjalista marketingu sportowego - Dobrosław Mańkowski, w zarządzie znalazło się też miejsce dla Krzysztofa Klinkosza, Andrzeja Siewruka i Aleksandra Nowaczka. - Zebraliśmy się do pracy nie po to, żeby czekać na mannę z nieba, a aby pozyskać sponsora, który zapewni ciągłość budżetowania - przekonuje Nowaczek, który ma świadomość że gdański hokej ma spore podstawy - wielu wychowanków i kibiców. - Jest wiele klubów w regionie, które życzyłyby sobie takiej frekwencji jak Stoczniowiec - dodał członek zarządu gdańskiego klubu.

Gdański klub przejął zawodników od poprzedniej spółki. - Mamy doświadczonych zawodników, którzy grali w Stoczniowcu którzy mogą być przykładem dla młodych, którzy są. Trzon drużyny, to Sylwester Soliński, Marcin Kabat, Filip Kwieciński, Dawid Maj, Mateusz Rompkowski, Michał Smeja, Wojciech Jankowski, Mateusz Strużyk, Tomasz Ziółkowski. Chcielibyśmy mieć więcej zawodników i taki skład jaki był rok temu. Mamy deklaracje wielu zawodników, że jeśli będą podstawy to chcą tu wrócić i grać dlatego bo się tu wychowali - przekazał Aleksander Nowaczek.

Juniorzy starsi gdańskiego klubu, to Arnold Szymczewski, Marek Kachniarz, Michał Ruszkowski, Paweł Mainka, Oskar Lehmann, Bartosz Aleniewski, Kacper Tomf, Dariusz Błażejczyk, Damian Idzikowski, Martin Kulczyk, Wojciech Wrycza, Filip Pesta, Maksym Damps, Jakub Stasiewicz, Jakub Kubicki i Jakub Serwiński. Mają być oni również bezpłatnie przekazani Klubowi Hokejowemu Gdańsk S.A.

Na konferencji prasowej przekonano, że nowy klub mocno postawi na marketing i na relacje z kibicami. Mają być nawiązywane kontakty międzynarodowe. Spółka została nawiązana 1 marca i od tego czasu udało się zebrać głosy poparcia Lecha Wałęsy, Jerzego Borowczaka, Janusza Śniadka, Iwony Guzowskiej, Leszka Blanika, Andrzeja Jaworskiego oraz Krzysztofa Dośli.

Jak się okazuje, klub porozumiał się z Markiem Kosteckim, jednak nie będzie on brał udziału w życiu klubu. - Nadal akcjonariuszem głównym jest spółka GKS Stoczniowiec, jednak to my za wszystko odpowiadamy i przejmiemy akcje. Nie ma żadnego sterowania z tyłu - stwierdził Dobrosław Mańkowski. - W ramach deklaracji klub chce podpisać długoterminową umowę na darmowe użytkowanie hali do celów treningowych i do organizacji meczów. Jest deklaracja ze strony Marka Kosteckiego, że pozyskanie przez nas sponsora nie zmieni jego decyzji - dodał Aleksander Nowaczek.

Start Klubu Hokejowego Gdańsk w I lidze jest już prawie pewny. Żeby zespół przystąpił do rozgrywek, przedstawiciele klubu muszą zebrać 50 tysięcy złotych.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×