PHL: JKH GKS Jastrzębie wygrał do zera z GKS Tychy w trzecim meczu finału

W trzecim meczu finału hokejowych mistrzostw Polski drużyna JKH GKS Jastrzębie wygrała na wyjeździe z GKS Tychy i prowadzi w rywalizacji o złoto 2:1. Czwarte spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę.

Rafał Smoliński
Sobotnie spotkanie tyszanie rozpoczęli od gry w przewadze, bowiem już w 18. sekundzie na ławce kar wylądował Leszek Laszkiewicz. Jednak po chwili fatalny błąd w obronie popełnił Bartłomiej Pociecha i Maciej Urbanowicz w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Štefana Žigárdiego. Goście prowadzili i mimo starań gospodarzy, wygrali premierową część spotkania.
Tyszanie starali się odrobić stratę w dwóch kolejnych tercjach, lecz jastrzębianie grali bardzo mądrze. Nie tylko umiejętnie się bronili, ale i stwarzali okazje do następnych bramek. Pewnym punktem w drużynie gości był Przemysław Odrobny, który w sumie obronił 25 strzałów.

W drugiej tercji goli nie było, a w końcówce trzeciej części spotkania tyszanie starali się zrobić wszystko, by doprowadzić do remisu. W ostatniej minucie z lodu zjechał Žigárdy i gospodarze grali 6 na 5. Wykorzystali to rywale, Laszkiewicz podał do Richarda Bordowskiego, a ten ze spokojem ulokował krążek w bramce.

JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe GKS Tychy 2:0 i wysunął się na prowadzenie w walce o złoty medal mistrzostw Polski. Czwarty mecz finału odbędzie się w niedzielę o godz. 16:30 w Tychach.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)