NHL: "Pingwiny" pewne gry w play-off

Wysokim zwycięstwem nad New York Islanders (5:0) drużyna Pittsburg Penguins przypieczętowała awans do pucharowej rywalizacji o Puchar Stanleya.

Rafał Lichowicz
AFP

W pokonaniu NY Islanders pomogła świetna forma bramkarza Matta Murray'a, który po raz pierwszy w karierze zachował czyste konto. Dla zespołu z Pittsburgha była to 11 wygrana w 12 ostatnich meczach.

"Pingwiny" dzięki wygranej w Nowym Jorku uzyskały awans do play-off jako drugi zespół konferencji Wschodniej obok Washington Capitals. Drużyna z Pittsburga zagra w pucharowej fazie rozgrywek NHL dziesiąty sezon z rzędu.

Na pozycję premiowaną awansem do play-off wrócili Detroit Red Wings, którzy minionej nocy pokonali 3:2 ekipę Toronto Maple Leafs. Gole dla zwycięzców zdobyli Brad Richards, Mike Green i Kyle Quincey. Podopieczni Jeffa Blashilla mają na koncie 91 punktów i wyprzedzają o jedno oczko Boston Bruins w tabeli dywizji Atlantyckiej.

Pozycję lidera na Atlantyku obronili Florida Panthers, którzy w sobotę po świetnym meczu pokonali Montreal Canadies 4:3. Goście w połowie drugiej tercji prowadzili już 3:0, gdy do akcji ruszyła ofensywa "Panter".

Po golach Jaromira Jagra i Aleksandra Barkova zespół BB&T Center złapał kontakt z rywalami. W 13. minucie trzeciej tercji gola na remis zdobył w przewadze Jonathan Huberdeau. Bramkę decydującą o wygranej na 28,9 sekundy przed końcem gry zdobył ponownie Barkov.