Polska pokonała Koreę Południową w ostatnim meczu przed mistrzostwami świata

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Hokejowa reprezentacja Polski zakończyła serię sparingów przed mistrzostwami świata Dywizji 1A, które w dniach 23-29 kwietnia rozegrane zostaną w Katowicach. W tzw. małym Spodku Biało-Czerwoni pokonali Koreę Południową 3:0.

W przyszłą niedzielę podopieczni Jacka Płachty zmierzą się z Azjatami w ramach mistrzostw świata Dywizji 1A, dlatego sobotni mecz był cennym doświadczeniem. Obie ekipy sprawdzały zawodników z pola i bramkarzy oraz starały się przetestować różne elementy taktyczne.

Przewagę na lodzie szybko uzyskali jednak Biało-Czerwoni. W 4. minucie pierwsze trafienie w narodowych barwach uzyskał zdolny junior Alan Łyszczarczyk. Po chwili było już 2:0 dla naszych reprezentantów, bowiem Krzysztof Zapała idealnie obsłużył Tomasza Malasińskiego, który umieścił krążek w odsłoniętej bramce.

Z czasem Koreańczycy grali coraz lepiej. W trzeciej tercji świetnie w sytuacji sam na sam interweniował Rafał Radziszewski, ale i broniący przez pierwsze 31 minut Przemysław Odrobny miał parę okazji, by się wykazać. Rywale gola jednak nie zdobyli, choć przez ostatnie 90 sekund grali z dodatkowym napastnikiem. Wcześniej wynik meczu ustalił Maciej Urbanowicz, wykorzystując dobre zagranie świetnie dysponowanego w ostatnim czasie Mateusza Bepierszcza.

Polska - Korea Południowa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)