NHL Play Off: Capitals i Stars niepokonani u siebie

Washingont Capitals i Dallas Stars prowadzą 2:0 po pierwszych meczach przed własną publicznością w pierwszej rundzie play off. Równie mocny początek serii zaliczyli San Jose Sharks.

Rafał Lichowicz
AFP

Wynik drugiego meczu Capitals z Flyers otworzył w pierwszej tercji strzałem z dystansu John Carlson. Prowadzenie w drugiej podwyższył Jason Chimera. Na kontaktowego gola Jakuba Voracka w końcówce tercji odpowiedział celnym strzałem Aleksander Owieczkin.

Rezultat w ostatniej części meczu ustalił Nicklas Backstrom, który zakończył mecz z dorobkiem trzech punktów po dwóch wcześniejszych asystach. W serii do czterech zwycięstw ekipa z Waszyngtonu prowadzi 2-0. We wtorek rywalizacja przenosi się do Filadelfii.

Drugie zwycięstwo nad Minnesota Wild świętowali minionej nocy hokeiści Dallas Stars. Zespół z Verizon Center zwyciężył 2:1 po golach Antoine'a Roussela i Jamiego Benna.

Przyjezdni do końca walczyli o wyrównanie. W trzynastej minucie Marco Scandella zdobył kontaktowego gola, ale to wszystko na co było stać tego wieczoru ekipę Wild.

Znakomity początek serii zaliczyli San Jose Sharks, którzy po dwóch zwycięstwach nad Los Angeles Kings są krok od awans do półfinału konferencji zachodniej.

Do drugiej wygranej w Staples Center przyczynił się Joe Pavelski, który ma już na koncie 3 trzy trafienia w rywalizacji z Kings. Drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Logan Couture. Honor gospodarzy ratował Vincent Lecavalier.