NHL Play Off: Zabójcze 18 sekund NY Rangers

New York Rangers odryźli się za porażkę w pierwszym meczu pierwszej rundy play off przeciwko Pittsburgh Penguins. W drugim meczu serii nowojorczycy rozgromili "Pingiwny" 5:2.

Rafał Lichowicz
AFP

Po pierwszej bezbramkowej tercji, worek z golami w starciu Rangers z Penguins otworzył się w drugiej części meczu. Gospodarze niesieni głośnym dopingiem w Consol Energy Center wyszli na prowadzenie w 4. minucie gry za sprawą Philla Kessela.

Przyjezdni odpowiedzieli w sposób bezlitosny. Na remis 1:1 w 12 minucie i 38 sekundzie meczu trafił niepilnowany na lewym skrzydle Keith Yandle, a 18 sekund później było już 2:1 dzięki indywidualnej akcji Dericka Brassarda.

Niecałe cztery minuty później Rangers podwyższyli prowadzenie za sprawą Matsa Zucarello, przy golu którego swoją trzecią asystę zaliczył J.T. Miller.

Drużynę z Pittsburgha dobił w 39 sekundzie po wznowieniu gry w trzeciej tercji Chris Kreider. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem, którego autorem był ponownie Phil Kessel.

W rywalizacji Penguins z Rangers jest remis 1:1. Mecz numer trzy zaplanowany w Nowym Jorku odbędzie się w najbliższą środę.