NHL Play Off: Mistrzowie nad przepaścią! Blackhawks przegrali trzeci mecz!

Już tylko jedno zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami z Chicago dzieli St. Louis Blues od półfinału konferencji Zachodniej NHL. Krok od awansu na Wschodzie są Tampa Bay Lightning.

Rafał Lichowicz
AFP

W trzecim zwycięstwie St. Louis Blues nad Chicago Blackhawks dobitnie pomogli strzelec dwóch goli Vladimir Tarasenko oraz bramkarz "Bluesmenów" Brad Elliot, który zatrzymał aż 39 strzałów panujących mistrzów NHL.

Zespół "Czarnych jastrzębi" próbował do samego końca zmienić obraz meczu i mimo świetnych występów Duncana Keith'a (dwa gole) i Andrew Shaw'a (gol i dwie asysty), to goście są bliżej awansu do kolejnej rundy play off. St. Louis mogą wyeliminować mistrzów już w najbliższy czwartek podczas piątego meczu serii w Scottrade Center.

Szesnaście skutecznych interwencji debiutanta Matta Muraya oraz gole w trzeciej tercji Matta Cullena i Krisa Letanga poniosły Pittsburgh Penguins do trzeciego zwycięstwa nad New York Ranger w jednej z najciekawszych par pierwszej rundy play off. Okazja do rewanżu dla gospodarzy już w czwartek podczas drugiego meczu w Madison Square Garden.

Emocjonujący mecz numer cztery w Detroit przyniósł trzeciezwycięstwo Tampa Bay Lightning nad Red Wings. "Błyskawice" zdobywały bramki wyłącznie podczas gry w przewadze. Dwa z nich wbił Nikita Kucherov, który już po raz trzeci w tej serii gier otworzył wynik meczu.
Jedno zwycięstwo dzieli Tampa Bay Lightning od półfinału play off Jedno zwycięstwo dzieli Tampa Bay Lightning od półfinału play off

Wynik na 3:2 dla Tampy na trzy minuty przed końcem meczu ustalił Ondrej Palat. Był to pierwszy gol Czecha w tegorocznych play off. Lightining staną przed szansą zapewnienia sobie awansu do półfinału konferencji w piątek podczas piątego meczu w Amalie Arena.

Udany rewanż mają po swojej stronie Anaheim Ducks, którzy po dwóch porażkach przed własną publicznością, minionej nocy uciszyli Bridgestone Arena pokonując Nashville Predators 3:0. Mimo porażki gospodarze wciąż prowadzą w serii 2-1.