NHL Play Off: Capitals gromią w trzecim meczu

Najlepszy zespół fazy zasadniczej NHL, Washington Capitals po zwycięstwie 6:1 nad Flyers jest krok od awansu do półfinału konferencji wschodniej. Dwa gole dla stołecznej ekipy zdobył Alex Owieczkin.

Rafał Lichowicz
AFP

Alex Owieczkin w trzecim starciu z Philadelfia Flyers zaliczył swój najlepszy występ w tegorocznym play off notując dwa gole i asystę. Rosyjskiego super snajpera dzielnie wspierał John Carlson, który zdobył 6 gola dla Capitals w finałowej fazie sezonu.

Zespół z Waszyngtonu swojego trzecie zwycięstwo nad Flyers zawdzięcza przede wszystkim świetnej skuteczności podczas gry w przewadze. W poniedziałkowym meczu w Wells Fargo Center gospodarze przyjęli 5 z 6 goli w okresie liczebnej przewagi Capitals.

Po dwóch porażkach w meczach otwierający serię, hokeiści Minnesoty Wild zwyciężyli w trzecim starciu z Dallas Stars 5:3. Zespół z Excel Energy Center zaserwował swoim kibicom istną huśtawkę emocji, gdy po pięciu minutach gry przyjezdni prowadzili 2:0.

Popularne "Nordy" zdołały jednak wrócić do gry i zapobiec trzeciej kolejnej porażce ze Stars. Istotny udział w wielkim zwycięstwie miał strzelec dwóch goli Jason Pominville.

Bramka Tannera Pearsona w czwartej minucie dogrywki w meczu Sharks z Kings uchronił zespół z Los Angeles od trzeciej porażki w kalifornijskiej parze pierwszej rundy play off. Obie drużyny w regulaminowym czasie gry raziły nieskutecznością, a jedyne bramki w pierwszej tercji zdobyli Joe Thornton (Sharks) i Anze Kopitar (Kings).