NHL: Patrick Kane ratuje Chicago! Tampa Bay w półfinałach

Broniący tytułu mistrza NHL, Chicago Blackhawks dopiero po dwóch dogrywkach pokonali na wyjeździe St. Louis Blues i pozostali w walce o awans do kolejnej rundy play-off. W tej są już wicemistrzowie z Tampy.

Rafał Lichowicz
AFP

Po bezbramkowej pierwszej tercji na koniec drugiej części meczu Blackhawks schodzili na przerwę z prowadzeniem 3:1 po golach Mariana Hossy, Artema Anisimova i Artemiego Panarina.

W trzeciej tercji "Bluesmeni" odrobili straty za sprawą Robby Fabbriego i Davida Backesa. O wyniku meczu miała przesądzić dogrywka. Rezultat dopiero w drugiej dogrywce rozstrzygnął najlepiej punktujący sezonu zasadniczego Patrick Kane.

W piątym meczu pomiędzy Tampa Bay Lightning i Detroit Red Wings długo zanosiło się na dogrywkę. O wyniku na minute i 43 sekundy przed końcem meczu przesądził Alex Killorn, który wykorzystał podanie Ryana Callahana.

Detroit przez cały mecz biło głową w mur próbując zaskoczyć świetnie broniącego Bena Bishopa. Dla Red Wings to trzeci sezon z rzędu, w którym żegnają się z play-off już w pierwszej rundzie oraz drugi kolejny po przegranej rywalizacji z Lightning.

Drugie z rzędu zwycięstwo w Nowym Jorku odnieśli hokeiści Pittsburg Penguins. Zespół prowadzony przez Mike'a Sullivana dał pokaz swojego ofensywnego potencjału zwyciężając gospodarzy 5:0. Spotkanie z dwoma bramkami kończył Jewgienij Małkin, który do swojego dorobku dorzucił także dwie asysty.

Drogę do bramki Rangers znaleźli również Eric Fehr, Conor Sheary oraz Patric Hornqvist dla którego to już czwarte trafienie w play off. Po trzech meczach "Pingwiny" prowadzą w serii 3-1.
Jewgienij Małkin był nie do zatrzymania w starciu z NY Rangers Jewgienij Małkin był nie do zatrzymania w starciu z NY Rangers
Atutu własnej hali nie uznają wciąż zespoły z Anaheim i Nashville. "Predatorzy" przegrali z "Kaczorami" drugi kolejny mecz u siebie i w serii play-off panuje remis 2-2.

Bohaterem mecz w hali Bridgestone Arena został bramkarz Anaheim Fredrik Andersen, który wybronił 30 strzałów, a skapitulował tylko raz po uderzeniu Mike'a Fishera. Do siatki Nashville trafiali Ryan Getzlat, Nate Thompson, Jamie McGinn i Andrew Cogliano.