NHL: Niespodzianka w Filadelfii! Flyers uciekają spod gilotyny!

Philadelpia Flyers w czwartym meczu pierwszej rundy play off odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo nad Washington Capitals i podtrzymają minimalne nadzieje na awans do półfinałów konferencji.

Rafał Lichowicz
AFP

W trzech dotychczasowych meczach w rywalizacji Capitals z Flyers bilans bramkowy wynosił 12-2 na korzyść drużyny ze stolicy. Przed czwartym starciem ekipa z Filadelfii postawiła wszystko na jedną kartę stawiając w bramce na Michala Neuvirtha.

Czeski golkiper zagrał świetną partię broniąc aż 30 strzałów faworytów z Waszyngtonu. Skapitulował tylko raz, na początku drugiej tercji po strzale T.J. Oshie'go, gdy Flyers prowadzili już 2-0.

Gole dla ekipy z Wells Fargo Center zdobyli wcześniej Shayne Gotisbehere i Andrew MacDonald. Dzięki wygranej Flyers przenieśli serię z powrotem do Waszyngtonu. Mecz numer pięć zostanie rozegrany w piątek.

Atutu swojej hali nie potrafili wykorzystać New York Islander, którzy mogli objąć prowadzenie w serii z Florida Panthers. Mistrzowie dywizji Atlantyckiej uratowali się dzięki świetnej grze w drugiej części meczu.

Islanders objęli prowadzenie po golu Teddiego Purcell'a w 16 minucie drugiej tercji. Na 16 sekund przed końcem tej części meczu wyrównał John Tavares, który zdobył swojego trzeciego gola w play off. W trzeciej tercji halę Barclays Center uciszył ponownie Alex Petrovic. Gol obrońcy Panthers okazał się decydujący.

Druga tercja wygrana 3:2 pomogła Dallas Stars w objęciu prowadzenia 3-1 w rywalizacji z Minnesotą Wild. Drugie trafienia w tegorocznych play-offach zapisali na swoim koncie Patrick Eaves i Jason Spezza, a dorobek Stars przy stanie 0:1 dla Wild otworzył Ales Hemsky.
Bramka Jasona Spezzy zdecydowała o zwycięstwie Stars nad Wild Bramka Jasona Spezzy zdecydowała o zwycięstwie Stars nad Wild
W ostatnim wieczornym meczu San Jose Sharks pokonali u siebie Los Angeles Kings obejmując prowadzenie w serii 3-1. "Rekiny" były blisko wypuszczenia z rąk pewnego zwycięstwa przy stanie 3:0, gdy w trzeciej tercji w ciągu czterech minut "Królowie" z LA zdobyli dwa gole po strzałach Trevora Lewisa i Luke'a Schenna.