MŚ w hokeju: Trzecie zwycięstwo Austriaków w Spodku

Reprezentacja Austrii w swoim trzecim meczu mistrzostw dywizji 1A w Katowicach pokonała pewnie Włochów 4:2. Ubiegłoroczny spadkowicz z elity został nowym liderem grupy.

Rafał Lichowicz

Po zwycięstwie Korei Południowej nad Japonią w pierwszym meczu trzeciego dnia mistrzostw dywizji 1A, reprezentacja Austrii musiała za wszelką cenę zdobyć trzy punkty w starciu z Włochami, by wrócić na fotel lidera grupy. Zadanie okazało się prostsze niż mogło się wydawać podopiecznym Daniela Ratushny'ego.

"Orły" znad Dunaju objęły prowadzenie w trzynastej minucie gry za sprawą Andreasa Kristler. 25-letni atakujący Red Bull Salzburg był także bohaterem swojej reprezentacji w drugiej tercji po udanym wykończeniu akcji z podania Fabio Hofera. Center EHC Linz kilkadziesiąt sekund wcześniej opuścił ławkę kar za przytrzymywanie przeciwnika.

Austriacy dobili Włochów w drugiej części meczu jeszcze raz, po strzale Konstantina Komarka na 50 sekund przed końcową syreną. Szanse reprezentacji Italii na punkty w trzecim meczu rozwiał w siódmej minucie trzeciej tercji strzałem z dystansu Stefan Bacher.

Włosi próbowali jeszcze wrócić do gry za sprawą Alexandra Eggera i Armina Helfer,a którzy zdobyli dwa gole na dystansie niecałych czterech minut, ale było to wszystko na co pozwoliła im tego dnia austriacka defensywa.

Po trzech meczach dywizji 1A Austriacy zostali nowym liderem grupy, przynajmniej do wieczornego meczu Polaków ze Słoweńcami. Włosi raczej pozbawieni szans awansu do elity zmierzą się jeszcze z Japonią i Koreą Południową. Pierwszy mecz powinien zapewnić im miejsce w przyszłorocznych mistrzostwach świata dywizji 1A.

Austria - Włochy 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)