NHL: Jest komplet półfinalistów play off. Islanders zaczęli od zwycięstwa!

Nashville Predators uzupełnili skład półfinałów konferencji Zachodniej po wygraniu siódmego meczu z Anaheim Ducks. W pierwszym spotkaniu 2. rundy play off na Wschodznie New York Islander niespodziewanie pokonali na wyjeździe Tampa Bay Lightning.

Rafał Lichowicz
AFP

Hokeiści Anaheim Ducks w ostatnim meczu pierwszej rundy play off mieli po swojej stronie atut własnego lodowiska. Niestety dla nich Nashville Predators po raz kolejny udowodnili, że w Honda Center czują się jak u siebie w domu.

"Drapieżniki" już po pierwszej tercji prowadziły 2:0 po golach Colina Wilsona i Paula Gaustada. W drugiej bezbramkowej zarysowała się widoczna przewaga Ducks, którzy oddali siedem strzałów więcej od gości.

W ostatniej tercji zespół Anaheim dopiął wreszcie swego. W 2. minucie gry w okresie gry w przewadze krążek do bramki Nashville zapakował Ryan Kesler. Czwarty gol 31-letniego Amerykanina w tegorocznym play off był jednak wszystkim, na co było stać tego dnia "Kaczory". Tym samym po zwycięstwie 2:1 w meczu i 4-3 w serii awans do półfinału play off wywalczyli hokeiście z Nashville.

Pierwszy mecz drugiej fazy rozgrywek o Puchar Stanleya mają już za sobą Tampa Bay Lightning, którzy we własnej hali ulegli New York Islanders 3:5. Spotkanie w Amalie Arena rozpoczęło się po myśli "Błyskawic", gdy w czwartej minucie krążek z odległości kilku metrów skierował do bramki Ondrej Palat.

Niecałe trzy minuty później stan meczu wyrównał Travis Hamonic. W końcówce tercji świetną skutecznością popisał się zaś Shane Prince, który pokonał dwukrotnie bramkarza Lightning.

W dziewiątej minucie drugiej tercji swojego szóstego gola w play off zdobył John Tavares i Islanders wyszli na prowadzenie 4:1. Decyzją trenera Tampy Jona Coopera po tej bramce lodowisko opuścił golkiper Ben Bishop, a jego miejsce zajął 21-letni Andrei Vasilevski.

W trzeciej tercji gospodarze odzyskali skuteczność. Najpierw do bramki Islanders trafił Nikita Kucherov, a na trzy minuty przed końcem meczu kontaktowego gola zdobył Valtteri Filppula. Lightning dobił jednak na 55 sekund przed końcową syreną Col Clutterbuck.