MŚ w hokeju: pierwsze zwycięstwo Rosjan

Reprezentacja Rosji w swoim drugim meczu mistrzostw świata elity pokonała Kazachstan 6:4 i wróciła do gry o zwycięstwo w grupie A. Pewne trzy punkty zainkasowali Szwedzi, którzy wygrali pewnie z Danią.

Rafał Lichowicz
AFP

Ponad dziesięć tysięcy sympatyków hokeju zgromadzonych w Pałacu Lodowym w Moskwie nie spodziewało się tak wielkich emocji w starciu gospodarzy turnieju elity - Rosjan i Kazachstanu. Niespodziewanie Sborna musiała walczyć o zwycięstwo do ostatnich minut.

Po bramce Jewgieniła Dadonova w 7 minucie pierwszej tercji, reprezentanci Kazachstanu w nieco ponad dwie minuty wyrównali i wyszli na niespodziewane prowadzenie. Radość trwała ledwie 19 sekund, gdy gola na 2:2 zdobył Roman Lyubimov.

Przed syreną kończącą pierwszą część meczu oba zespoły zdobyły jeszcze po golu. Druga tercja zakończyła się ponownie remisem 1:1. W ostatniej Rosjanie przechylili szalę na swoją stronę po trafieniach Antona Belova i Lyubimova.

Po porażce z Danią w pierwszym meczu mistrzostw, Norwegowie odkuli się na groźnych Szwajcarach wygrywając po dogrywce 4:3. Dla Helwetów to już druga porażka w ponad regulaminowym czasie gry. Na otarcie stracili punkty z Kazachstanem.

Drugie zwycięstwo w turnieju mają już na swoim koncie Szwedzi, którzy w wieczornym meczu w Moskwie pokonali Duńczyków 5:2 Dwa z pięciu goli dla Trzech Koron zdobył atakujący Calgary Flames Mikael Backlund. Szwecja jest współliderem grupy A do spółki z Czechami. Oba zespoły zmierzą się ze sobą już w poniedziałek.