MŚ w hokeju: Amerykanie podnieśli się po klęsce

Po porażce na inaugurację mistrzostw świata z Kanadą hokeiści z USA pokonali Białoruś 6:3 w ostatnim sobotnim pojedynku grupy B. W równolegle toczącym się pojedynku w ramach grupy A Czesi dopiero po rzutach karnych wygrali z Łotyszami.

Szymon Łożyński

Amerykanom udało się zapomnieć o klęsce z Kanadą 1:5. Co prawda gra, jaką w sobotni wieczór, zaprezentowali podopieczni Johna Hynesa nadal była daleka od ideału, ale wystarczyła na dość pewne pokonanie Białorusi.

Kluczowa dla losów meczu była pierwsza tercja, którą późniejsi zwycięzcy całego spotkania wygrali 2:0 po bramach Milesa Wooda i Chris Widemana. Od drugiej części pojedynku Białorusini zaczęli grać bardziej ofensywnie, ale nie wystarczyło to na doprowadzenie przynajmniej do dogrywki.

Z kolei w grupie Czesi nie zaprezentowali już tak dobrego hokeju jak w piątkowej batalii ze Sborną. Nasi południowi sąsiedzi zmarnowali prowadzenie po pierwszej tercji 2:0 i dopiero po serii rzutów karnych pokonali 4:3 Łotyszy.