NHL: St. Louis Blues na prowadzeniu po pierwszym meczu

W pierwszym starciu w finałach Konferencji Zachodnie St. Louis BLues pokonali różnicą jednego gola San Jose Sharks. Popisową partię w zespole gospodarzy rozegrał golkiper, Brian Elliot.

Rafał Lichowicz
AFP

Widzowie w Scottrade Center, którzy oczekiwali świetnego widowiska nie mogli czuć się zawiedzeni. Mimo ledwie trzech goli pierwsze spotkania finałowe na Zachodzie trzymało w napięciu do samego końca.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie meczu po golu Davida Backes'a. Siódmy gol najlepszego strzelca "Bluesmenów" był jednak głównie zasługą piekielnie mocnego uderzenia Kevina Shattenkirka.

Nieco ponad 30 sekund później było już 1:1, gdy w podobnych okolicznością krążek do bramki skierował Tomas Hertl. Brawa za całą akcję mógł zgarnąć Brent Burns, który uderzył potężnie z dystansu notując przy tym już 12. asystę w play off.

Blues rozstrzygnęli o wyniku meczu w połowie drugiej tercji, gdy Jori Lehtera w indywidualnej akcji bez pomocy kolegów silnym strzałem pokonał bramkarza Sharks.

Pozostałe pół godziny gry to głównie popisy Briana Elliota. Kanadyjski bramkarza St. Louis obronił w całym meczu 31 strzałów przyjezdnych, a w kluczowych momentach w sobie tylko znany sposób zatrzymywał uderzenia Vlasica, Thorntona czy Burnsa.

Oba zespoły pozostaną w Missouri do wtorku na kiedy zaplanowano drugi mecz finałów w hali Scottrade Center.