Zacięta walka w meczu na szczycie. Mountfield lepsi w karnych!

Na ten mecz czekał każdy kto interesuje się czeską Extraligą. Zgodnie z oczekiwaniami, mecz stał na bardzo wysokim poziomie i przyniósł wiele emocji. Po trzech tercjach było 2:2, dogrywka nie przyniosła wyniku, a w karnych lepsi okazali się Mountfield i dzięki temu powiększyli swoją przewagę w tabeli nad Slavią.

Jakub Chabowski

Ten mecz miał bardzo ciekawy przebieg. Już w 6-tej minucie prowadzenie objęli hokeiści Ceskich Budejovic. Po obiecującym początku, hokeiści obu drużyn zwolnili tempo i do końca tercji nic się już nie wydarzyło. Slavia wyrównała dopiero w 26-tej minucie, dzięki bramce Supa. W 39-tej minucie znów Mountfield wyszło na prowadzenie i mieli przewagę psychiczną w szatni. Po dwóch tercjach było 2-1 dla gospodarzy i mało wskazywało na to, że Slavia da rade wygrać, lub chociaż zremisować. Jednak znów na początku tercji rzucili się do ataku i zaowocowało to bramką Bednara w 47-mej minucie. Do końca meczu utrzymał się wynik remisowy, choć obie drużyny miały parę wybornych sytuacji. Dogrywka również okazała się zbyt krótka, aby wyłonić zwycięzce i o wszystkim zadecydowały karne. Rozstrzygnęły się one o myśli dla Ceskich Budejovic dzięki bramce Simanka i bardzo cenne dwa punkty powędrowały na konto Mountfield.

Mountfield 3:2 HC Slavia Praha (1:0, 1:1, 0:1- 0:0, karne: 1:0)