PHL: Podhale nowym liderem ligi

Tatryski Podhale Nowy Targ pokonało w rozegranym awansem meczu 15. kolejki Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy 4:2 i objęło prowadzenie w tabeli rozgrywek fazy zasadniczej.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Mecz w Nowym Targu był idealną okazją do rewanżu dla wicemistrzów Polski z Tych, którzy ponad tydzień temu ulegli Podhalu w meczu rozegranym przed własną publicznością 2:3. Nowotarżanie we wtorek mieli jednak w swoich szeregach świetne dysponowanego Jarmo Jokillę.

Fin po bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej w ciągu nieco ponad dwóch minut trafił dwukrotnie do siatki gości. Wynik na 3:0 podwyższył w siódmej minucie ostatniej części gry Mateusz Michalski.

Hokeiści GKS Tychy nie dali jednak za wygraną i grając z charakterem do końca nieomal doprowadzili do dogrywki. Po bramkach Czechów Vozdeckiego i Kristeka Podhale było blisko wypuszczenia z rąk pewnej wygranej.

Niestety dla Tyszan w samej końcówce do pustej bramki, po raz trzeci w tym meczu, trafił Jokila przesądzając o podziale punktów po upływie regulaminowego czasu gry.

Dzięki wygranej Podhale zostało nowym liderem polskiej ligi. Identycznym dorobkiem 18 punktów legitymują się również zespoły z Tych i Krakowa (Cracovia rozegrała jedno spotkanie mniej).

TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy (0:0, 2:0, 2:2)
1:0 - Jarmo Jokila 24'
2:0 - Jarmo Jokila (Zapała) 27
3:0 - Mateusz Michalski (Neupauer) 47'
3:1 - Martin Vozdecky (Pociecha) 50'
3:2 - Jaroslav Kristek (Rzeszutko) 58'
4:2 - Jarmo Jokila 60'