Turniej EIHC w Budapeszcie: Druga porażka Polaków. W niedzielę mecz o piąte miejsce

Polscy hokeiści przegrali z Danią 1:3 w swoim drugim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanym w Budapeszcie. W niedzielę Biało-Czerwoni powalczą o piąte miejsce.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TAMAS KOVACS

W czwartek Polacy przegrali z gospodarzami 1:2. W piątek ulegli Duńczykom 1:3, choć rywale wystąpili bez największych gwiazd, grających za Atlantykiem. O losach spotkania zadecydowała pierwsza tercja, w której faworyci oddali 12 strzałów na bramkę Przemysława Odrobnego i zdobyli dwa gole.

Duńczycy poszli za ciosem w drugiej odsłonie, w której dołożyli trzecie trafienie. Dopiero w 28. minucie odpowiedział Krystian Dziubiński, który otrzymał idealne podanie od grającego drugi mecz w kadrze Alexa Szczechury. Od tego momentu wynik nie uległ już zmianie i Polacy przegrali ostatecznie 1:3.

W wyniku dwóch porażek Biało-Czerwoni na pewno zajmą trzecią pozycję w Grupie A i tym samym czeka ich w niedzielę walka o piąte miejsce w turnieju w Budapeszcie. Ich ostatnimi przeciwnikami będą albo Włosi, albo Koreańczycy.

Dania - Polska 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)