Pogrom w Krakowie. Zagłębie daleko od finału.

Po środowej wygranej 3:1, w czwartek Cracovia nie pozostawiła suchej nitki na Zagłębiu. Sosnowiczanie przegrali z kretesem, a najgorsza dla nich okazała się trzecia tercja. Przegrali ją 0:5, a cały mecz aż 0:7 i szanse na ich awans do finału play off są minimalne.

Jakub Chabowski

Cracovia przycisnęła już od pierwszego wznowienia. Gola na 1:0 zdobył już w 2-giej minucie Filip Drzewiecki. Gra zaostrzyła się, coraz częściej gracze obu drużyn popełniali przewinienia i coraz częściej byli wysyłani na ławkę kar. Bramkę na 2:0 zdobył w 16-tej minucie Roman Hlouch i takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja. Hokeiści Zagłębia na pewno usłyszeli w przerwie wiele nieprzyjemnych słów od trenera i wyszli na drugą tercje zmobilizowani i podbudowani psychicznie. Jednak przyniosło to tylko częściowy efekt. Bramki kontaktowej nie udało im się zdobyć, za to gospodarze też nie strzelili i druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W trzeciej odsłonie meczu hokeiści z Sosnowca mieli zapewne zamiar zagrać odważniej, postawić wszystko na atak i odrobić stratę dwóch goli. Pomysł bardzo dobry, niestety wykonanie do niczego. Nie dość, że nie strzelili żadnej bramki to stracili aż pięć! Cracovia pokazała co jest w stanie zrobić, gdy pozwala się jej na zbyt swobodną grę. Aż cztery gole zdobyte w trzeciej tercji, zostały zdobyte w przewadze. Dobry mecz zagrał Vladimir Buril, który strzelił dwie bramki oraz jak zwykle bracia Laszkiewiczowie. Aktualnie ?pasy? wygrywają w rywalizacji 2:0, lecz czekają ich dwa wyjazdowe mecze w Sosnowcu, gdzie wszystko może ulec zmianie.

Comarch Cracovia 7:0 Zagłębie Sosnowiec