NHL: Predators wreszcie lepsi w karnych

Zespół Nashville Predators odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo w serii rzutów karnych, pokonując w wyjazdowym meczu Philadelphia Flyers 2:1.

Rafał Lichowicz
AFP

Lotnicy z Filadelfii po zakończeniu serii dziesięciu kolejnych zwycięstw w Dallas, mieli nadzieję na kontynuowanie serialu wygranych przed własną publicznością w meczu z Nashville Predators.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze, bo w 11. minucie gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Andrew MacDonalda. Drapieżnicy z Nashville długo walczyli o wyrównanie, aż w 52. minucie krążek do siatki skierował Filip Forsberg.

Po bezbramkowej dogrywce, w serii rzutów karnych decydującego gola dla Nashville zdobył Ryan Ellis. Dwie udane interwencje w bramce gości zaliczył zaś Pekka Rinne, który w całym meczu wybronił aż 31 strzałów napastników Flyers.

Trzeciej porażki z rąk Calgary Flames w obecnym sezonie doznali Arizona Coyotes. Tym razem o wygranej Płomieni przesądziła trzecia tercja meczu w Gila River Arena w Phoenix, wygrana przez gości 3:1. Bohaterem Calgary został zdobywca gola i asysty Troy Brouwer.

Istotne zwycięstwo w hali Scottrade Center w St. Louis odnieśli Edmonton Oilers, którzy pokonali miejscowych po dogrywce 3:2. Gospodarze jeszcze do trzeciej tercji prowadzili 2:1 po golach Kyle'a Brodziaka i Vladimira Tarasenki. W 46. minucie na wagę dogrywki trafił jednak Patrick Maroon.

W doliczonym czasie gry bramkę na 3:2 dla podopiecznych Todda McLellana zdobył Ryan Nugent-Hopkins. Dzięki wygranej Oilers zrównali się punktami St. Louis Blues, którzy spadli na piąte miejsce w tabeli konferencji Zachodniej.

Wyniki:

Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1:2 karn. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:1 k.)

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

St. Louis Blues - Edmonton Oilers 2:3 dogr. (2:1, 0:0, 0:1, 0:1)

Arizona Coyotes - Calgary Flames 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Kto zwycięży w środowym hicie konferencji Wschodniej pomiędzy NY Rangers i Pittstburg Penguins?