NHL: Rangers wskoczyli na fotel lidera. Blue Jackets wciąż bez porażki

New York Rangers pokonali w prestiżowym meczu New Jersey Devils 3:2 i wyprzedzili w tabeli konferencji Wschodniej Pittsburgh Penguins. Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą wciąż Columbus Blue Jackets.

Rafał Lichowicz
AFP

Małe derby sąsiadujących ze sobą stanów Nowy Jork i New Jersey zakończyły się wygraną faworyzowanych hokeistów Rangers. Gospodarze hali Madison Square Garden uratowali dogrywkę na minutę i 13 sekund przed końcową syreną po celnym strzale Dereka Stepana.

W doliczonym czasie gry nie padły żadne bramki i o rezultacie meczu decydowała seria rzutów karnych. W tych lepsi okazali się Rangers dla których trafiali Mats Zuccarello i Kevin Hayes.

Zespół z Nowego Jorku dzięki wygranej wskoczył na pierwsze miejsce w konferencji Wschodniej. Podpieczni Alaina Vigneaulta będą bronić pozycji lidera już w najbliższą środę podczas hitowego meczu z drugimi w tabeli Pittsburgh Penguins.

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo dorzucili do kolekcji Columbus Blue Jackets, którzy nie bez problemów pokonali na wyjeździe Vancouver Canucks 4:3. Decydującego gola w doliczonym czasie gry zdobył Seth Jones. Wcześniej dwa razy trafiał dla gości Brandon Saad.

Niedzielna wygrana miała szczególne znaczenie dla trenera Blue Jackets, Johna Tortorelli, który odniósł swoje 500. zwycięstwo w zawodowej lidze NHL, zostając przy okazji pierwszym amerykańskim menedżerem, który dokonał tej sztuki.

W meczu lidera z trzecim zespołem konferecji Zachodniej zdecydowane i zasłużone zwycięstwo odnieśli Chicago Blackhawks. Goście z San Jose mieli swoją chwilę chwały tylko w drugiej tercji, gdy wyszli na niespodziewane trafienie po bramce Joe Pavelskiego.

Jeszcze przed końcową syreną tej części gry wyrównał Duncan Keith. W trzeciej tercji trzy kolejne gole zdobyli Ryan Hartman, Vinnie Hinostroza i Patrick Kane. Blackhawks dzięki wygranej umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli,z przewagą 8 punktów nad Minnesota Wild.