PHL: hit w Krakowie dla gości z Tychów

GKS Tychy pokonał w wyjazdowym meczu aktualnych mistrzów Polski - Comarch Cracovię 5:2 i przybliżył się znacząco do pierwszego miejsca w tabeli Polskiej Hokej Ligi przed fazą play off.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Absolutny hit polskiej ekstraklasy pomiędzy aktualnym mistrzem i wicemistrzem kraju został rozstrzygnięty już po drugiej tercji. Goście z Tychów po bramce Filipa Komorskiego w 36. minucie prowadzili już 3:0. Wcześniej bramkarza Pasów Rafała Radziszewskiego pokonali także Josef Vitek i Michał Kotlorz.

W najbardziej wyrównanej trzeciej tercji meczu na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego gospodarze odgryźli się drużynie GKS-u zdobywając dwa gole. Zespół ze Śląska nie był jednak dłużny i do trzech goli z pierwszych 40 minut dołożył kolejne dwa.

Po wygranej w Krakowie GKS Tychy ma już siedem punktów przewagi nad drugą w tabeli PHL Cracovią. Trójkolorowi mogą być praktycznie pewni pierwszego miejsca przed fazą play off, na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego.

Do trzeciego miejsca w tabeli przybliżyli się hokeiści Podhala Nowy Targ, którzy pokonali po dogrywce na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie. Bramki dla nowotarżan zdobyli Jarmo Jokila i decydującego Bartłomiej Neupauer. Dla Jastrzębian trafił Radosław Nalewajka.

Dogrywki potrzebowali także hokeiści Polonii Bytom, którzy pokonali w ważnym meczu Orlika Opole 3:2. Gospodarze dzięki wygranej po golach Mateusza Danieluka, Sebastiana Klaczyńskiego i Maxima Kartoshkina mogą być praktycznie pewni czwartej pozycji w tabeli.