NHL: Blues lepsi od Blackhawks na otwartym stadionie

St. Louis Blues odnieśli zasłużone zwycięstwo 4:1 przeciwko Chicago Blackhawks, w drugim tegorocznym meczu serii Winter Classic na otwartym obiekcie Busch Stadium.

Rafał Lichowicz
AFP
Po dwóch pierwszych wyrównanych tercjach zespoły z St. Louis i Chicago szły łeb w łeb po golach Michala Kempnego i Patrika Berglunda. W trzeciej odsłonie gry przebudził się jednak jeden z najskuteczniejszych hokeistów tego sezonu.

Vladimir Tarasenko najpierw w 53. minucie zdobył gola na 2:1, a niecałe 120 sekund później dobił ostatecznie gości zdobywając drugą bramkę. Po meczu z Blackhawks Rosjanin ma na koncie 41 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i traci tylko dwa oczka do lidera Evegniła Malkina.

Chicago Blackhawks mimo drugiej porażki z rzędu utrzymali pierwsze miejsce w konferencji Zachodniej, punkt przed Minnesota Wild. Bluesmeni z St. Louis po awansie na piąte miejsce tracą sześć oczek.

Bohaterem Vancouver Canucks w meczu przeciwko Colorado Avalanche został Sven Baertschi. 24-letni Szwajcar dwukrotnie odpowiadał na trafienie gości, w tym 57. minucie ostatniej tercji pieczętując wynik całego spotkania. Dla popularnych Lawin z Kolorado była to 9 porażka w 10 ostatnich meczach.

Dziesiąte w sezonie zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli New Jersey Devils, którzy pokonali do zera ekipę Boston Bruins. Wygraną zapewnili Diabłom zdobywcy gola i asysty Taylor Hall i Sergei Kalinin.