NHL: Cud w Ohio. Rangers wygrali przegrany mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Spotkanie na szczycie Konferencji Wschodniej pomiędzy Columbus Blue Jackets a New York Rangers zakończyło się zwycięstwem gości, mimo iż przegrywali oni już 1:4.

Gdy Lukas Sedlak wbijał krążek do bramki  Rangers w czwartej minucie drugiej tercji, niewiele wskazywało na to, aby gospodarze mieli stracić kontrolę nad meczem z Nowojorczykami. Podopieczni Alaina Vigneaulta od tamtego momentu zagrali jednak perfekcyjnie.

Jeszcze w drugiej części spotkania na 2:4 trafił Michael Grabner. W trzeciej tercji do remisu doprowadził po dwóch trafieniach Adam Clendening, a na 17 sekund przed końcową syreną bramkę na 5:4 zdobył ponownie Grabner.

Rangers dzięki wygranej zbliżyli się na punkt do prowadzących w Konferencji Wschodniej Blue Jackets. Oczko mniej od drużyny z Nowego Jorku mają trzeci Montreal Canadiens, którzy minionej nocy zdobyli dwa punkty po zwycięstwie 5:3 w Toronto.

Na Zachodnie NHL niechlubną serię dziewięciu kolejnych porażek zakończyli Arizona Coyotes. Zespół popularnych Kojotów pokonał po rzutach karnych (2-0) najsłabszy klub Konferencji Wschodniej - New York Islanders. Dla Wyspiarzy była to 3 porażka w 4 ostatnich meczach.

Serię sześciu zwycięstw z rzędu po przegranej w Scotiabank Saddledome w Calgary zakończyli Vancouver Canucks. Płomienie zrewanżowały się tym samym udanie za porażkę z poprzedniego dnia, gdy ulegli Orkom 2:4 w hali Rogers Arena.