NHL: Kolejne porażki Sharks i Flames

Drugą porażkę w ciągu dwóch dni zgodnie zaliczyli San Jose Sharks i Calgary Flames. "Rekiny” nie dały rady Nashville, a "Płomienie” gładko poległy w Columbus z Blue Jackets 5:0.

Grzegorz Grajdura

Jeżeli Nashville Predators rzeczywiście chcą wystąpić w play off, taką formę jaką pokazali w spotkaniu z San Jose Sharks muszą zaprezentować w kolejnych meczach. - Tak właśnie musimy grać, jak dzisiaj się prezentowaliśmy. Tylko grając drużynowo jesteśmy w stanie grać o puchar - mówił po meczu zadowolony z postawy swoich podopiecznych Barry Trotz. Aż sześciu zawodnikom Nashville udało się w czwartek zapunktować; gola i asystę miał Radek Bonk, dwukrotnie przy golach kolegów asystował Shea Weber. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w drugiej tercji, kiedy w ciągu zaledwie 2:38. minuty zdobyli wszystkie trzy bramki, choć początkowo to goście prowadzili 2-0.

Wyczyn drugiej porażki z rzędu Sharks skopiowali Calgary Flames, którzy w Columbus polegli z Blue Jackets aż 5:0. 10. raz w sezonie bez straty gola mecz zakończył Steve Mason (33 obronione strzały), a po cztery asysty zanotowali Kristian Huselius i Rick Nash. - Calgary mogą być naszym potencjalnym rywalem w fazie play off, dlatego wyszliśmy do gry z bojowym nastawieniem. Pomogło nam trochę to, że byli zmęczeniu grając dzień po dniu, jednak my zaprezentowaliśmy się naprawdę dobrze - mówił po meczu Mason. W spotkaniu nie brakowało ostrych starć - sędziowie wysyłali zawodników na ławki kar aż 33 - krotnie, co razem dało 124 minuty.

Ważną wygraną w walce o ósmą lokatę konferencji wschodniej zaliczyli Floryda Panthers, pokonując w Filadelfii miejscowych Flyers 4:2, dzięki czemu "Pantery" wciąż zachowują realne szanse na udział w play off, w których nie występowali od 2000. roku. Bohaterem zwycięzców okazał się Craig Anderson - bramkarz przyjezdnych obronił 40. strzałów "Lotników". Zwycięskie bramki w trzeciej tercji spotkania zaliczyli David Booth oraz Brett McLean.

Dziewięć goli padło w Atlancie, a miejscowi Thrashers dopiero po rzutach karnych zdołali pokonać New York Rangers 5:4, którzy w drugiej części meczu prowadzili jeszcze 4:1. - Czemu nie umiemy pójść za ciosem, szczególnie grając z przeciwnikiem z dołu tabeli? - złościł się po meczu bramkarz Rangers, Steve Valiquette. Kanadyjczyk spośród sześciu strzałów w rzutach karnych skapitulował jedynie przy strzale Todda White’a. Thrashers, pozbawieni szans na udział w dalszej części rozgrywek wygrali ósmy mecz w ciągu ostatnich 11. konfrontacji. Rangers walczą o jak najlepszą pozycję w konferencji zachodniej - do szóstych Pittsburgh Penguins tracą jeden punkt, jednak kluczowym dla obu zespołów będzie sobotni mecz, kiedy Penguins podejmować będą nowojorczyków.

Gole w spotkaniu Los Angeles Kings i Dallas Stars padały dopiero w rzutach karnych; w regulaminowym czasie gry i Jonathan Quick i Marco Turco nie dali sobie strzelić gola. Stars, zajmujący 12. miejsce na Zachodzie, przegrali piąty raz z rzędu, a do ósmych Predators tracą zaledwie pięć "oczek". Dopiero gol w dogrywce Sako Koivu dał Montreal Canadiens zwycięstwo w spotkaniu z Tampa Bay Lightning. Wygrane zanotowali także Phoenix Coyotes (z Edmonton Oilers) i Saint Louis Blues (z Vancouver Canucks).

Wyniki:

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 2:4
Atlanta Thrashers - New York Rangers 5:4(po karnych)
Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 5:0
Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightning 3:2(po dogrywce)
Nashville Predators - San Jose Sharks 3:2
Dallas Stars - Los angeles Kings 0:1(po karnych)

3. Edmonton 35 30 9 211 225 79
4. Minnesota 35 31 8 190 182 78