NHL: jeden gol zakończył serię Blackhawks

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Domowa porażka 0:1 z Anaheim Ducks była pierwszą od ośmiu spotkań dla zespołu byłych mistrzów NHL - Chicago Blackhawks. Swoją kapitalną serię kontynuują tymczasem Calgary Flames.

O wygranej Ducks na lodowisku United Center zdecydował gol Coreya Perry'ego z 18. minuty drugiej tercji. Czarne Jastrzębie z Chicago nie znalazły ponadto sposobu na pokonanie Jonathana Berniera, który obronił 43 strzały i zapisał w swoim dorobku setne zwycięstwo w NHL.

Blackhawks mimo porażki nie stracili dystansu do lidera Konferencji Zachodniej - Minnesota Wild. Nordy przegrały bowiem swój mecz z Tampa Bay Lightning 1:4. Dwie bramki dla zwycięskiego zespołu oraz asystę zaliczył Nikita Kuczerow. W tabeli Wild mają oczko przewagi nad ekipą z Chicago.

Trzecie miejsce na Zachodzie zajmują San Jose Sharks. Rekiny tracą już tylko trzy punkty do lidera. Część strat odrobili minionej nocy pokonując w prestiżowym meczu najlepszych na Wschodzie i w całej lidze - Washington Capitals.

Trzy asysty w drużynie Sharks zaliczył Brent Burns, który w klasyfikacji kanadyjskiej dobił do 70 punktów. Dwa z czterech goli dla zwycięskiego zespołu zdobył Logan Couture.

[color=black]Zobacz wideo: Włodzimierz Szaranowicz dla WP SportoweFakty: Skoki Polaków były jak z matrycy

[/color]

Mecz na szczycie wynikający z obecnej formy zespołów, a nie ich pozycji w ligowej tabeli, rozegrano w Calgary, gdzie miejscowi Flames (7 zwycięstw z rzędu) podejmowali Montreal Canadiens (6 zwycięstw). Mecz zakończył się jednak upokorzeniem dla podopiecznych Michela Therriena.

Flames wygrali 5:0 odnosząc najefektowniejszą wygraną przed własną publicznością w obecnym sezonie. Zespół z Scotiabank Saddledome Arena wziął w ten sposób rewanż za porażkę z końca stycznia w Bell Center, gdzie uległ Canadiens 1:5.