PHL: Cracovia i GKS potrzebują tylko jednej wygranej

Mistrz i wicemistrz Polski zgodnie prowadzą w półfinałowej rywalizacji w Polskiej Hokej Lidze ze swoimi rywalami 3-0. Finalistów możemy poznać już w czwartym meczu.

Rafał Lichowicz
Hokeiści Cracovii PAP/EPA / Hokeiści Cracovii
W sobotę Cracovia zmierzyła się w pierwszym wyjazdowym meczu z drużyną Podhala Nowy Targ. Szarotki postawiły większy opór niż w Krakowie, jednak i tym razem mistrzowie Polski zapewnili sobie ostateczne zwycięstwo.

Goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie po bramce Lukasa Ziba. Dla doświadczonego Czecha był to trzeci gol w trzecim meczu półfinałowym z Podhalem. Szarotki wyrównały dopiero w drugiej tercji za sprawą Bartłomieja Neupauera. O rezultacie meczu przesądziło ostatnie 20 minut.

Obie strony miały swoje szanse na zwycięstwo, lecz to Pasy zdobyły ostatnią bramkę tego wieczoru. Do siatki trafił ponownie Zib, a swoją drugą asystę w tym meczu zaliczył Tomas Sykora.

Cracovia oprócz prowadzenia 3-0 w serii półfinałowej, podtrzymała serię zwycięstw ze swoim lokalnym rywalem. Krakowianie wygrali dwanaście ostatnich spotkań z Podhalem w ramach derbów Małopolski.

W drugiej półfinałowej rywalizacji na Górnym Śląsku GKS Tychy objął prowadzenie 3-0 w starciu z Polonią Bytom. Tyszanie prowadzili już 2:0 w sobotnim meczu w Bytomiu, ale to dogrywka zdecydowała o ich wygranej.

Bramki dla gości w pierwsze tercji zdobyli Jaroslav Kristek i Jan Semorad. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat w kolejnych częściach gry. W drugiej tercji kontaktową bramki zdobył Roman Malinik. Czech był także autorem bramki na 2:2 w 45. minucie meczu.

GKS uniknął loterii w rzutach karnych strzelając bramkę na 3:2 w piątej minucie dogrywki za sprawą Radosława Galanta. W niedzielę Tyszanie podobnie jak Pasy z Krakowa mogą świętować awans do finału, jeśli wygrają kolejny wyjazdowy mecz.