MŚ w hokeju: przyszłoroczny turniej Dywizji 1A z Polską w Budapeszcie

Budapeszt będzie w dniach 22-28 kwietnia 2018 roku gościł hokeistów rywalizujących w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Tak zdecydowała Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie podczas zjazdu w Kolonii.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
polscy hokeiści WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści

O miejsce w elicie będą walczyć Węgrzy, Polacy, Kazachowie, Słoweńcy, Włosi oraz Brytyjczycy. Dwie najlepsze ekipy zaprezentują się w 2019 roku w mistrzostwach świata, które odbędą się w Bratysławie i Koszycach. Drużyna z ostatniego miejsca spadnie do Dywizji 1B.

Mecze będą rozgrywane w mogącej pomieścić 9 tys. ludzi hali Laszlo Papp Sportarena, w której w zeszłym roku Biało-Czerwoni wygrali turniej prekwalifikacyjny do ZIO 2018. Parę miesięcy później zajęli jednak w Mińsku ostatnie miejsce i ostatecznie nie awansowali do igrzysk w Pjongczang.

Jeśli chodzi o polskie seniorki, to w dniach 8-14 kwietnia 2018 roku powalczą w mistrzostwach Dywizji 1B we włoskiem Asiago. Tam ich rywalkami będą hokeistki z Kazachstanu, Łotwy, Chin, Włoch i Korei Południowej.

Polska będzie za to gospodarzem mistrzostw świata juniorek Dywizji 1B. Biało-Czerwone zmierzą się z Wielką Brytanią, Francją, Australią, Chinami i Danią. Turniej odbędzie się od 6 do 12 stycznia 2018 roku. Lokalizacja mistrzostw zostanie wybrana w najbliższym czasie.

Nasi młodzieżowcy (U20) zagrają w dniach 9-15 grudnia bieżącego roku na lodowisku w słoweńskim Bledzie, gdzie w ramach mistrzostw świata Dywizji 1B powalczą z Norwegią, Słowenią, Włochami, Ukrainą i Litwą.

Polskich juniorów (U18) czeka natomiast w kwietniu przyszłego roku wyjazd do Tallina. Ich przeciwnikami będą Estonia, Korea Południowa, Litwa, Wielka Brytania i Australia. Turniej odbędzie się w dniach 1-7 kwietnia.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zdecydowała również o organizacji mistrzostw świata elity w sezonie 2021 i 2022. W 2021 roku hokeiści pojadą do Mińska (Białoruś) i Rygi (Łotwa), z kolei w następnej edycji gospodarzami będą fińskie Helsinki i Tampere.

ZOBACZ WIDEO Królewscy krok od mistrzostwa. Zobacz skrót meczu Celta - Real [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Polska awansuje do elity?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×