Hokejowe mistrzostwa świata dywizji IB w Polsce. Gospodarzem Katowice

W przyszłym roku mistrzostwa świata dywizji IB odbędą się w Polsce. Podczas obradującego w Bratysławie kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) zdecydowano, że gospodarzem turnieju będą Katowice.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Bartłomiej Neupauer Newspix / Tomasz Zasinski / Na zdjęciu: Bartłomiej Neupauer
"Kolejne MŚ Dywizji IB seniorów i juniorek U18 zostaną rozegrane w Polsce. Decyzja w tej sprawie zapadła w trakcie kongresu IIHF w Bratysławie" - przekazał Polski Związek Hokeja na Lodzie za pośrednictwem swojej strony internetowej. IIHF zdecydowała, że uczestników mistrzostw świata dywizji 1B gościć będą Katowice.

W turnieju oprócz reprezentacji Polski zagrają również Litwa, Japonia, Estonia, Ukraina oraz Serbia. Mistrzostwa odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Z kolei w styczniu w Katowicach odbędą się mistrzostwa świata U-18 dywizji IB kobiet. Polski związek wciąż walczy o to, by zorganizować MŚ seniorek.

Obradujący w Bratysławie kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie zdecydował, że w 2023 roku mistrzostwa świata elity odbędą się w Rosji. Rok później najlepsze hokejowe reprezentacje globu rywalizować będą w Czechach, a w 2025 roku w Szwecji i Danii.

Zobacz także:
MŚ w hokeju: Rosja w półfinale po pokonaniu USA. Gol w ostatniej sekundzie uratował Kanadę
MŚ w hokeju: Finowie wyrzucili z turnieju mistrzów świata. Czesi wygrali z Niemcami

ZOBACZ WIDEO Lechia nie była gotowa na mistrzostwo? "Zabrakło umiejętności mentalnych. Nie było zawodników, którzy pociągną zespół"
Czy Polska wygra przyszłoroczne mistrzostwa świata dywizji IB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×