Hokejowa Liga Mistrzów. GKS Tychy - Adler Mannheim. Blisko sensacji w Tychach. Porażka GKS-u po dogrywce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Tychy
Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: hokeiści GKS-u Tychy

W meczu 2. kolejki Hokejowej Ligi Mistrzów GKS Tychy był bliski sprawienia sensacji. Najlepszy polski zespół przegrał po dogrywce z Adlerem Mannheim 2:3.

Już w pierwszym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów tyszanie pokazali, że drzemią w nich duże możliwości. Co prawda ulegli Djurgarden Sztokholm 2:6, ale w dwóch pierwszych tercjach dotrzymywali kroku szwedzkiemu zespołowi. Również w niedzielnym meczu przeciwko mistrzowi Niemiec polski zespół walczył z wyżej notowanymi rywalami jak równy z równym.

W 8. minucie mistrz Polski objął prowadzenie. Po akcji Filipa Komorskiego i Michaela Cichego krążek do siatki posłał Alex Szczechura. Zespół ze Śląska wykorzystał grę w przewadze, a potem długo umiejętnie bronił się przed atakami najlepszego niemieckiego zespołu ubiegłego sezonu.

Adler Mannheim wyrównał dopiero w 35. minucie, a dokonał tego Phil Hungerecker. Po chwili mistrz Niemiec prowadził już 2:1 po golu Tima Stutzle. Z prowadzenia goście cieszyli się jednak zaledwie 31 sekund. Do remisu doprowadził Michael Szmatula. Taki rezultat utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry.

W dogrywce to Adler Mannheim zadał decydujący cios. Za sprawą Michaela Plachty zespół z Niemiec zapewnił sobie wygraną 3:2. Dla gości był to drugi triumf w tej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów.

GKS Tychy - Adler Mannheim 2:3 (1:0, 1:2, 0:0, d. 0:1) 1:0 - Szczechura 8' (Komorski, Cichy) 1:1 - Hugerecker 35' 1:2 - Stutzle 37' (Smith) 2:2 - Szmatula 37' (Jefimienko, Novajovsky) 2:3 - Plachta 61' (Goc, Katić)

Czy GKS Tychy wygra co najmniej jeden mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów?