Mistrzostwa świata Dywizji 1A: Mistrzostwa Świata Dywizji 1A

2
2
2
15:40

Biało-Czerwoni nie muszą już śledzić poczynań rywali i są pewni awansu. Niemniej dzisiaj, o 20:30 Wielka Brytania zmierzy się z Włochami. Jeżeli zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego marzą o tym, by zakończyć turniej tym samym sukcesem, co Polacy, muszą wygrać z Wyspiarzami za trzy punkty.

5
4
15:37

Koniec! Polska po ponad dwudziestu latach wraca do elity!

15:36

60 minuta. Kamil Wałęga prawdopodobnie ustala wynik tego spotkania. Kolejny gol Polaków.

15:34

58 minuta. Co się odwlecze... Krystian Dziubiński dopada do krążka i kieruje go do pustej bramki. Atak sześcioma zawodnikami nie wyszedł Rumunii na dobre.

41
19
3
1
4
15:32

57 minuta. Rumunia wycofuje bramkarza i o mały włos nie traci piątej bramki.

24
14
3
1
4
15:27

Rumunia skraca dystans, ale Polska wciąż prowadzi w tym spotkaniu (4:2).

18
7
11
10
39
15:26

55 minuta. Niespodziewanie Gajdo Balazs trafia do siatki.

5
5
6
9
27
Z iloma bramkami na koncie Polacy zakończą piątkowe spotkanie z Rumunią?
15:23

Przypomnijmy, że Polska wciąż prowadzi 4:1.

31
15
4
1
1
15:21

52 minuta. Trzecia tercja przebiega bardzo spokojnie. Polacy oddają kolejne strzały, jednak od dłuższego czasu nie mieli żadnej klarownej okazji. Rumunia natomiast jest tylko tłem.

14
6
3
1
15:16

49 minuta. Okazja dla Rumunii, broni Maciej Miarka.

35
16
2
2
5
15:13

47 minuta. Krążek cały czas w posiadaniu Polaków, którzy nie forsują tempa.

38
21
5
4
5
15:08

41 minuta. Mocny początek Polaków. Biało-Czerwoni od razu wypracowali sobie dwie okazje.

47
24
4
5
3
Czy Polacy powiększą przewagę w trzeciej tercji?

14:49

Druga tercja przechodzi do historii. Polskę od powrotu do elity, po ponad dwudziestu latach, dzieli raptem dwadzieścia minut.

147
44
7
4
4
14:49

Asystę zanotował Maciej Miarka. Bardzo dobry występ młodego polskiego bramkarza, który zastępuje kontuzjowanego Johna Murray'a.

14:47

39 minuta.  Co za szaleństwo. Kontra Rumunii. Jeden z rywali staje oko w oko z polskim bramkarzem, ale ten wychodzi z opresji obronną ręką. Do krążka dopada Alan Łyszczarczyk, który się nie myli.

14:46

W drugiej tercji Biało-Czerwoni oddali aż 16 strzałów.

14:44

37 minuta. Świetna okazja, dobija Bartłomiej Fraszko i jest 3:1!

55
29
5
1
2
14:43

Strzał za strzałem. Rywale nie potrafią się przeciwstawić naszej reprezentacji.

21
11
1
2
14:43

36 minuta. Polacy wciąż pod bramką Rumunii. Znowu było blisko trafienia, ale na przeszkodzie stanął słupek (po raz czwarty w tym spotkaniu).

6
2
2
1
1
14:39

34 minuta. Okazja Rumunii, sprytniejszy był Maciej Miarka i wyłuskał krążek.

25
11
1
1
2
14:36

32 minuta. Kolejne zamieszanie pod bramką Rumunii. Jeden z reprezentantów rywali prowokował Krystiana Dziubińskiego, jednak arbiter nie dopuścił do eskalacji konfliktu.

29
12
3
1
3
14:32

30 minuta. Krążek w posiadaniu naszych reprezentantów. Biało-Czerwoni chcą rozwiać wszelkie wątpliwości i powiększyć przewagę.

56
32
6
2
2
14:31

Świetna asysta Krystiana Dziubińskiego. Polska prowadzi z Rumunią 2:1.

112
47
4
2
1
14:30

29 minuta. Cierpliwość popłaca. Bartłomiej Jeziorski dopiął swego. Polska na prowadzeniu.

64
25
4
1
1
14:29

29 minuta.  Biało-Czerwoni szturmują bramkę rywali. Siódmy strzał w drugiej tercji.

19
6
1
1
3
Czy Polska zdoła wyjść na prowadzenie w drugiej tercji?
22
9
2
1
14:25

27 minuta. Rumunia stara się zagrozić bramce Polaków. Skończyło się na strachu. Błyskawiczne dwie odpowiedzi Biało-Czerwonych.

12
6
1
4
14:21

24 minuta. Kolejna doskonała okazja Polaków. Rumunię ratuje słupek.

28
16
8
6
5
14:20

Polacy strzelili już jedenastego gola grając w przewadze na tym turnieju. Biało-Czerwoni nie mają zamiaru spoczywać na laurach i kontynuują oblężenie bramki rywali.

25
13
2
2
1
14:19

22 minuta. Do siatki trafia Grzegorz Pasiut. A przynajmniej na razie to jemu zaliczono bramkę. Krążek prześlizgnął się między nogami Toke i wpadł do siatki.

48
20
3
2
4
14:17

22 minuta. Mamy bramkę dla Polski!

98
30
4
1
14:16

21 minuta. Od początku Polacy wchodzą na wysokie obroty. Bartosz Fraszko nieprzepisowy zatrzymywany, dwie minuty kary dla reprezentanta Rumunii.

14:00

Pierwsza tercja dobiega końca. Polska przegrywa z Rumunią 1:0. Biało-Czerwoni wciąż są znacznymi faworytami tego meczu, niemniej wygląda na to, że muszą zacząć grać lepiej, żeby pokonać bramkarza rywali.

9
5
8
15
27
13:59

20 minuta. Polacy oddali jeszcze dwa celne strzały. Bramkarz Rumunii stanął na wysokości zadania.

2
1
3
3
12
13:57

19 minuta. Zamieszanie pod bramką Rumunii, ale i tym razem rywale zdołali się obronić.

1
1
6
6
15
13:57

19 minuta. Okazja, strzela Alan Łyszczarczyk, broni Zoltan-Laszlo Toke.

1
5
4
10
13:55

Polacy oddali dziesiąty celny strzał. Rumunii mają ich o 8 mniej.

3
1
4
5
2
13:51

15 minuta. Ależ to była szansa. Wronka strzela i... słupek.

4
6
12
7
7
13:49

14 minuta.  Rumunia mądrze się broni i czeka na swoje szanse. Biało-Czerwoni próbują, ale na razie nie są w stanie strzelić bramki.

1
1
3
4
7
13:45

11 minuta. Polacy pod bramką Rumunii.

13:42

10 minuta. Niestety. Peter Balazs otwiera wynik spotkania. Nic tego nie zapowiadało. To pierwszy celny strzał reprezentantów Rumunii w tym spotkaniu.

4
2
5
7
19
13:41

9 minuta. Rumunia nie potrafi odzyskać krążka. Strzela Patryk Wajda.

2
2
1
2
13:37

6 minuta. Polacy nie odpuszczają. Kolejny strzał, tym razem próbował Dominik Paś.

10
3
2
1
13:37

5 minuta. Dobra akcja Krystiana Dziubińskiego, zakończona strzałem. Górą bramkarz Rumunii.

4
1
1
13:35

5 minuta. Biało-Czerwoni starają się zagrozić bramce rywali, ale na razie bezskutecznie.

3
1
2
3
13:32

2 minuta. Polacy w natarciu.

9
3
1
1
1
13:31

W dotychczasowych czterech spotkaniach Rumunia zanotowała trzy porażki. Nasi dzisiejsi rywale zdołali pokonać jedynie Litwę (3:2). Z kolei Polacy przegrali z Wielką Brytanią po dogrywce, a resztę meczów rozstrzygnęli na swoją korzyść.