Ważna decyzja ws. igrzysk. Już wiadomo, kto pokaże je do 2032 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Baker / Na zdjęciu: olimpijskie koła
Getty Images / Richard Baker / Na zdjęciu: olimpijskie koła
zdjęcie autora artykułu

Wiadomo już, kto pokaże igrzyska olimpijskie do 2032 roku. Jak poinformowały wirtualnemedia.pl, prawa do transmisji pozyskały wspólnie Warner Bros. Discovery i Europejska Unia Nadawców. To dobra wiadomość dla kibiców w Polsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Umowa dotyczy zimowych igrzysk olimpijskich w Mediolanie (2026) oraz tych w 2030, które nie mają jeszcze wybranego gospodarza. Do tego dochodzą letnie igrzyska w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032). Pozyskanie praw przez Warner Bros. Discovery i Europejską Unię Nadawców oznacza, że w Polsce igrzyska będą pokazywane zarówno przez TVP, Eurosport, TVN, jak i w Playerze.

- EBU i jej członkowie gwarantują niezrównane doświadczenie w transmisjach wydarzeń sportowych i dotarcie do widowni w Europie, a Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu WarnerMedia i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie - powiedział szef MKOl, Thomas Bach.

Z letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) TVP będzie mogła pokazać 350 godzin na żywo nawet na trzech kanałach telewizyjnych. 200 godzin rywalizacji zobaczą widzowie z zimowych olimpiad.

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

- Telewizja Polska od lat 60. XX wieku transmituje letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. Wielkie sukcesy polskich zawodników w tych imprezach są związane właśnie z TVP. To najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które maja także wymiar kulturalny i społeczny. Dlatego zrobiliśmy wszystko co możliwe, by do igrzysk olimpijskich widzowie telewizji publicznej mieli zapewniony dostęp - zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych, jak i za darmo w Internecie - mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu Telewizji Polskiej S.A.

- Cieszy nas partnerstwo z EBU i jej członkami, które wpisuje się w cel, jaki postawiliśmy sobie z MKOl-em w 2015 roku - aby dotrzeć z relacjami z igrzysk do jak największej liczby osób. Widzowie w Europie będą nadal mieli możliwość wyboru i dostępu do przekazu z igrzysk olimpijskich na wielu platformach, co, bazując na rekordowej oglądalności i zaangażowaniu kibiców w Europie na przestrzeni ostatnich trzech edycji igrzysk, jest wspaniałym prognostykiem na przyszłość - dodał Andrew Georgiou, dyrektor Warner Bros. Discovery Sports Europe.

Obowiązująca dotychczas umowa ważna jest do igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Jej wartość to 1,3 mld euro. Discovery miało prawa do pokazywania zawodów w stacjach otwartych, ale w Polsce sprzedawało sublicencję TVP.

Czytaj także: Co on wyprawia?! Robert Lewandowski show w El Clasico! [WIDEO] Lewandowski pokazał trofeum, a fani zwrócili uwagę... na coś zupełnie innego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty