Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ważna decyzja ws. igrzysk. Już wiadomo, kto pokaże je do 2032 roku

Wiadomo już, kto pokaże igrzyska olimpijskie do 2032 roku. Jak poinformowały wirtualnemedia.pl, prawa do transmisji pozyskały wspólnie Warner Bros. Discovery i Europejska Unia Nadawców. To dobra wiadomość dla kibiców w Polsce.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
olimpijskie koła Getty Images / Richard Baker / Na zdjęciu: olimpijskie koła
Umowa dotyczy zimowych igrzysk olimpijskich w Mediolanie (2026) oraz tych w 2030, które nie mają jeszcze wybranego gospodarza. Do tego dochodzą letnie igrzyska w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032). Pozyskanie praw przez Warner Bros. Discovery i Europejską Unię Nadawców oznacza, że w Polsce igrzyska będą pokazywane zarówno przez TVP, Eurosport, TVN, jak i w Playerze.

- EBU i jej członkowie gwarantują niezrównane doświadczenie w transmisjach wydarzeń sportowych i dotarcie do widowni w Europie, a Warner Bros. Discovery, dzięki niedawnemu połączeniu WarnerMedia i Discovery, jest jedną z największych globalnych grup medialnych działającą w każdym gatunku rozrywki i na wszystkich platformach. To porozumienie pokazuje jak ważne są igrzyska olimpijskie w Europie - powiedział szef MKOl, Thomas Bach.

Z letnich igrzysk olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) TVP będzie mogła pokazać 350 godzin na żywo nawet na trzech kanałach telewizyjnych. 200 godzin rywalizacji zobaczą widzowie z zimowych olimpiad.

ZOBACZ WIDEO: Pamiętasz serbską gwiazdę?! 35-latka zachwyca urodą

- Telewizja Polska od lat 60. XX wieku transmituje letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. Wielkie sukcesy polskich zawodników w tych imprezach są związane właśnie z TVP. To najważniejsze wydarzenia sportowe na świecie, które maja także wymiar kulturalny i społeczny. Dlatego zrobiliśmy wszystko co możliwe, by do igrzysk olimpijskich widzowie telewizji publicznej mieli zapewniony dostęp - zarówno w otwartych kanałach telewizyjnych, jak i za darmo w Internecie - mówi Mateusz Matyszkowicz, prezes zarządu Telewizji Polskiej S.A.

- Cieszy nas partnerstwo z EBU i jej członkami, które wpisuje się w cel, jaki postawiliśmy sobie z MKOl-em w 2015 roku - aby dotrzeć z relacjami z igrzysk do jak największej liczby osób. Widzowie w Europie będą nadal mieli możliwość wyboru i dostępu do przekazu z igrzysk olimpijskich na wielu platformach, co, bazując na rekordowej oglądalności i zaangażowaniu kibiców w Europie na przestrzeni ostatnich trzech edycji igrzysk, jest wspaniałym prognostykiem na przyszłość - dodał Andrew Georgiou, dyrektor Warner Bros. Discovery Sports Europe.

Obowiązująca dotychczas umowa ważna jest do igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Jej wartość to 1,3 mld euro. Discovery miało prawa do pokazywania zawodów w stacjach otwartych, ale w Polsce sprzedawało sublicencję TVP.

Czytaj także:
Co on wyprawia?! Robert Lewandowski show w El Clasico! [WIDEO]
Lewandowski pokazał trofeum, a fani zwrócili uwagę... na coś zupełnie innego

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×