Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Musisz obejrzeć ten obrazek. Wytknęli Rosjanom największe zbrodnie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce dopuścić do startu na najbliższych igrzyskach reprezentantów Rosji i Białorusi. Kilka państw może zbojkotować imprezę czterolecia, a przeciwko Rosji jest też społeczność. Ostatnio sieć podbija wymowna grafika.

Dawid Franek
Dawid Franek
zniszczony budynek w Doniecku / grafika dot Rosji Getty Images / Getty / Twitter / Na zdjęciu: zniszczony budynek w Doniecku / grafika dot. Rosji
Trzeba wprost powiedzieć, że pomysł MKOl o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do startu na igrzyskach pod neutralną flagą jest skandaliczny. Oba kraje od blisko roku prowadzą działania wojenne na terenie Ukrainy, gdzie zginęło już wiele osób, w tym także sportowcy, co podkreśla Dmytro Kułeba, szef ukraińskiej dyplomacji.

"Od minionego roku 231 sportowców i trenerów ukraińskich zostało zabitych przez Rosjan; 15 zostało rannych, 28 - zatrzymanych. Czterej są zaginieni. Tę ludobójczą wojnę nakazał Putin, ale realizują ją zwykli Rosjanie" - napisał kilka dni temu na Twitterze.

Wiele osób ze światowej społeczności sportu, w tym Polacy, udostępnia w sieci grafikę dotyczącą Rosji (można ją zobaczyć na samym dole). Widzimy na niej pięć kół olimpijskich, lecz każde w tym samym kolorze - czerwonym - oznaczającym krew. W każdym kole jest napis w języku angielskim z określeniem przestępstw Rosjan.

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

"Gwałty", "Morderstwa", "Tortury", "Porwanie", "Terroryzm" - takich słów użyto w grafice i oprócz tego wypisano ukraińskie miasta, gdzie działy się te haniebne czyny.

To jednak nie wszystko. Na samym dole widzimy kolejny podpis: "Biała flaga Rosji należy do pola bitwy, a nie do igrzysk olimpijskich". To najpewniej nawiązanie do neutralnej flagi, pod jaką mają startować reprezentanci Sbornej.

Decyzja MKOL o dopuszczeniu do igrzysk Rosjan i Białorusinów spotkała się ze sprzeciwem kilku państw. Oprócz Ukrainy bojkot igrzysk zapowiedziała także Łotwa. Ten kraj do spółki z Polską, Litwą i Estonię ma przedstawić międzynarodowemu komitetowi specjalne stanowisko, w którym najpewniej zostanie potępione stanowisko MKOl. Polska na pewno skupi się na wyeliminowaniu Rosji i Białorusi z igrzysk, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei 10 lutego ma się odbyć spotkanie przedstawicieli 40 krajów, które do tej pory były przeciwne występom Rosjan i Białorusinów w mistrzostwach świata w piłce nożnej czy Igrzyskach Europejskich. Być może MKOl widząc napór społeczeństwa i polityków wreszcie otworzy oczy.

Wymowna grafika:
Czytaj także: MKOl ostro reaguje na krytykę z Ukrainy. "Zniesławiające stwierdzenia"

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×