Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Szalony pomysł. Takiej dyscypliny na igrzyskach jeszcze nie było

W Australii, a konkretnie w Brisbane, odbędą się igrzyska olimpijskie w 2032 roku. W kraju powstał szalony pomysł. Czy na najważniejszej imprezie czterolecia zobaczymy zmagania psów?

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
kółka olimpijskie oraz pies rasy Kelpie Getty Images / Richard Baker / Sean Foster / Na zdjęciu: kółka olimpijskie oraz pies rasy Kelpie
Zawody psów pasterskich to w niektórych stronach świata całkiem popularna dyscyplina. Tak przynajmniej twierdzi Angela White, która w rozmowie z insidethegames.biz wyjawiła, że marzy, by zmagania czworonogów... zostały dyscypliną olimpijską.

Kobieta to hodowczyni psów pasterskich rasy Australian Kelpie, która została wyhodowana właśnie na Antypodach w XIX wieku. To rasa, która idealnie nadaje się zawodów psów pasterskich.

White napotkała jednak pewien problem. Na jej prośby nie odpowiedziało jej Międzynarodowe Towarzystwo Psów Pasterskich (ISDS), a także komitet organizacyjny igrzysk w Brisbane.

Pojawił się jednak komentarz w mediach. Strath Gordon, dyrektor ds. komunikacji, powiedział w rozmowie z Sheep Central, że każda nowa dyscyplina na IO musi pokazać, że ma międzynarodowe struktury, które zarządzają dyscypliną. Dodatkowo musi być zgodna m.in. z kartą olimpijską.

Ponad to zaistniałaby potrzeba zorganizowania osobno rywalizacji dla mężczyzn oraz dla kobiet (obecnie tak nie w rywalizacji psów pasterskich). Ważne jest także zainteresowanie wśród młodzieży, a także możliwość przyciągania nowych widzów.

Czytaj więcej:
Karnawał u Lewandowskich. Zobacz, za co przebrała się córka

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę
Czy chciał(a)byś zobaczyć zmagania psów pasterskich na igrzyskach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×