Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Mistrz olimpijski zareagował na wpis TVP Info. "Idiotyczne"

MKOl dąży do dopuszczenia sportowców z Rosji i Białorusi do igrzysk w Paryżu. Może to doprowadzić do zbojkotowania imprezy m.in. przez Polskę. Mocno na ten temat wypowiedział się Szymon Ziółkowski.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Szymon Ziółkowski Getty Images / Ian Walton / Na zdjęciu: Szymon Ziółkowski
Szef MKOl Thomas Bach rozpętał burzę. Dopuszcza on możliwość startu sportowców z Rosji i Białorusi w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Wspólne oświadczenie przeciwko tej decyzji podpisały 34 kraje, w tym Stany Zjednoczone, Japonia, Wielka Brytania czy Polska.

Podkreślają, że sport odgrywa dużą rolę w propagandowej maszynie Władimira Putina. Wszystko dzieje się w momencie, w którym Rosja wciąż prowadzi barbarzyńską inwazję na Ukrainę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

- To plucie w twarz każdemu ukraińskiemu sportowcowi, który pojedzie na igrzyska, jeśli w ogóle ktoś pojedzie - powiedział były ukraiński tenisista, Serhij Stachowski.

W niedzielę redakcja TVP Info zamieściła na Twitterze ankietę, w której pyta internautów, czy popierają bojkot igrzysk w przypadku zaproszenia do udziału Rosji i Białorusi.

Odpowiedzieć postanowił Szymon Ziółkowski. Mistrz olimpijski w rzucie młotem z Sydney (2000), a później poseł na Sejm i trener, nie przebierał w środkach.

"Nie dla bojkotu igrzysk, nie dla idiotycznych sondaży! Bojkoty igrzysk już były, nic nie dały! Nie kończmy karier naszych sportowców kosztem idei, w którą nikt nie wierzy" - napisał na Twitterze.

"Absurdem byłoby to, by politycy, którzy nie potrafią wyrzucić ambasadorów rzeczonych krajów, wymagali od swoich sportowców, którzy oddali całe swoje życie przygotowaniom, bojkotowali igrzyska" - dodał.

Ziółkowski wdał się w polemikę z internautami. Podkreślił, że sport jest ważny oraz że istniał nawet w obozach koncentracyjnych. "Dawał ludziom nadzieje, tylko idioci zza biurek myśleli inaczej wprowadzając bojkoty" - zakończył.

XXXIII letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024. Sportowcy rywalizować będą w 392 konkurencjach, w ramach 32 dyscyplin.

Czytaj także:
Burza w Rosji. "Nie jesteśmy Luksemburgiem. Trzeba się szanować"
Dawid Góra: Żenada trwa. Putin się cieszy [OPINIA]

Czy sportowcy z Rosji i Białorusi powinni zostać dopuszczeni do igrzysk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×