Szokujące słowa "ulubienicy Putina". Nie ma wstydu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęcia: Jelena Wialbe
Twitter / Na zdjęcia: Jelena Wialbe
zdjęcie autora artykułu

Wielkimi krokami zbliżają się letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu. Emmanuel Macron i Xi Jinping apelowali o zawieszenie broni w Ukrainie na czas zmagań. Jelena Wialbe z tego zakpiła. Była gwiazda sportu wypowiedziała się w skandalicznym tonie.

Od 24 lutego 2022 roku w Ukrainie trwa barbarzyńska wojna, której żniwa zbierane są codziennie. Została ona wypowiedziana przez Rosję, a dokładnie jej prezydenta Władimira Putina, który - pod przykrywką "specjalnej operacji wojskowej" - dąży do zajęcia całego terenu Ukrainy.

Niemal cały świat od razu potępił atak na Ukrainę. Rosja oraz wspierającą ją Białoruś otrzymały sankcje, które miały skłonić Putina do wycofania się z wojny. W wielu dziedzinach życia codziennego, w tym w sporcie, wprowadzono restrykcje. W wielu dyscyplinach sportowych rosyjscy zawodnicy nie mogą występować pod flagą swojego kraju. W niektórych sportach, takich jak żużel, obywatele Rosji zostali całkowicie wykluczeni z rywalizacji.

Na czas zbliżających się igrzysk we Francji o zawieszeni broni na wojnie w Ukrainie zaapelowali Emmanuel Macron (prezydent Francji) i Xi Jinping (prezydent Chin). - Chcemy pracować na rzecz "rozejmu olimpijskiego". Myślę, że jest na to szansa. Aby ją wykorzystać, postaram się zaangażować wielu naszych partnerów - zadeklarował prezydent Francji, którego cytował BFMTV.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Na odpowiedź Władimira Putina trzeba było trochę poczekać, jednak i prezydent Rosji w maju odniósł się do tego tematu. - Zachód sam łamie reguły olimpijskie - stwierdził. - Przecież uniemożliwił naszym sportowcom udziału w ceremonii otwarcia, nie możemy pokazać swojej flagi, zaśpiewać hymnu. Postąpili z nami w ten sposób, a teraz jeszcze chcą byśmy przestrzegali zasad rozejmu (...) Nie pozwolimy na tak dalekie ustępstwa - powiedział cytowany przez sports.ru.

W środę na łamach portalu sport24.ru ukazał się wywiad z Prezydent Rosyjskiej Federacji Biegów Narciarskich, byłą zawodniczką Jeleną Wialbe. Nie od dziś wiadomo, że jest ona "ulubienicą" prezydenta Władimira Putina.

Tym razem dziennikarze zapytali ją o rozejm podczas igrzysk we Francji. Ta bez wstydu i honoru zakpiła z tej idei. Przy okazji padły skandaliczne słowa o trwającej od ponad dwóch lat wojnie w Ukrainie.

- Rozejm olimpijski? Czy kiedykolwiek wypowiedzieliśmy komukolwiek wojnę? - kpiła Wialbe. - Niech MKOl nadal wzywa. W rzeczywistości oferują o wiele więcej. Występują tam transwestyci. Po co więc słuchać tych niezrozumiałych organizacji? - dodała Rosjanka.

Igrzyska Olimpijskie wystartują 26 lipca i będą trwać nieco ponad dwa tygodnie. Ceremonia zamknięcia zaplanowana jest na 11 sierpnia.

Zobacz także: To z nimi Polacy zagrają na IO w Paryżu. Hitowe starcia! Legenda uderzyła w organizację kierowaną przez Polaka. Jest reakcja

Źródło artykułu: WP SportoweFakty