14 lat, 15 lat i 16 lat. To... podium olimpijskie

PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Medalistki w konkurencji street

Nastolatki zdominowały rywalizację w konkurencji street na igrzyskach w Paryżu. Żadna z medalistek nie jest pełnoletnia. Łączna suma ich lat jest niższa niż wiek najstarszych reprezentantów.

W niedzielę podczas IO Paryż 2024 odbyły się finały w jeździe na deskorolce pań w konkurencji street. Najbardziej zadowoleni z mogą być fani reprezentacji Japonii.

Złoto w skateboardingu zdobyła bowiem Yoshizawa Coco. Zawodniczka z Japonii wykonała niemal perfekcyjny trik bigspin flip frontside, co pozwoliło jej ostatecznie zdobyć złoto. Ostatecznie uzyskała wynik 272,75. Zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni ma zaledwie... 14 lat.

Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Liz Akama, która od mistrzyni jest zaledwie o rok starsza. Straciła ona do złota niecałe siedem punktów i uzyskała wynik 265,95.

Trzecie miejsce zajęła Brazylijka Rayssa Leal. Uzyskała ona wynik 253,37 pkt. Zawodniczka z Ameryki Południowej nie obroniła srebra, które wywalczyła trzy lata wcześniej w Tokio. Leal to prawdziwa weteranka, bowiem ma aż 16 lat.

Łącznie zawodniczki, które stanęły na podium w konkurencji steet mają zaledwie 45 lat. Co ciekawe, to aż o 13 mniej niż ma nastrasza polska zawodniczka w Paryżu Katarzyna Milczarek. Reprezentantka naszego kraju w jeździectwie ma 58 lat.