Kamery wszystko nagrały. Tak zachowywał się mąż złotej medalistki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: Mateusz Mirosław
Twitter / x.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: Mateusz Mirosław

Aleksandra Mirosław spełniła marzenia o złotym medalu olimpijskim podczas IO Paryż 2024. Zobacz, jak Mateusz Mirosław przeżywał finałowy bieg swojej żony.

W finale wspinaczki sportowej na czas podczas IO Paryż 2024 Aleksandra Mirosław nie dała żadnych szans konkurentkom. Polka w finałowym biegu okazała się lepsza od Chinki Lijuan Deng i zdobyła złoty medal olimpijski (więcej TUTAJ).

30-letnia Mirosław najważniejszy wyścig w swojej karierze sportowej zakończyła wynikiem 6,10 s, ale nie czas był w tym przypadku najważniejszy.

Finałowy występ naszej wspinaczki wzbudził ogromne emocje w jej boksie. Mąż i jednocześnie trener sportsmenki - Mateusz Mirosław - nawet nie próbował ukrywać emocji. Na początku na jego twarzy widoczne były nerwy i skupienie, a po kilku sekundach nastąpił wybuch radości (patrz wideo poniżej).

"Mąż i trener Aleksandry Mirosław podczas finałowego wyścigu o złoty medal igrzysk olimpijskich. Czy mamy tu lekarza?!" - skomentowano na profilu TVP Sport na X, na którym zamieszczono nagranie z reakcją trenera mistrzyni olimpijskiej we wspinaczce na czas.

W tej samej konkurencji brązowy krążek w Paryżu wywalczyła Aleksandra Kałucka (w półfinale przegrała z Mirosław), która w "małym finale" była lepsza od Rajiah Sallsabillah z Indonezji.

Zobacz: Kapitalny występ Polki. Aleksandra Kałucka z brązowym medalem!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty