Polacy na start! Oczy zwrócone na skoczków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
zdjęcie autora artykułu

Sobota będzie obfitować w starty Polaków na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Oczy kibiców od samego rana zwrócone będą na skoczków.

W piątek nie mieliśmy zbyt wielu okazji do śledzenia poczynań Biało-Czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W sobotę sytuacja będzie zgoła odmienna. Na starcie pojawi się liczne grono reprezentantów Polski.

Dzień dla polskich kibiców zacznie się o godzinie 6:15, kiedy to wystartuje seria próbna przed kwalifikacjami skoczków na obiekcie normalnym. O 7:20 ruszą natomiast kwalifikacje. Na liście jest 53 zawodników, a więc awans całej czwórki Michala Doleżala będzie formalnością.

O godzinie 8:45 rozpocznie się pierwsza konkurencja medalowa - biegi łączony kobiet - dwa razy po 7,5 kilometra. W stawce dwie Polki Izabela Marcisz i Magdalena Kobielusz.

ZOBACZ WIDEO: Startują igrzyska olimpijskie w Pekinie. "Aspekt sportowy nie zawsze będzie najważniejszy"

Nieco później znów powrócimy na skocznię, gdzie zawodniczki będą walczyć o medale. Na liście startowej są dwie Polki: Kinga Rajda i Nicole Konderla. Nie ma jednak podstaw, aby liczyć na wysokie lokaty.

Biało-Czerwoni rywalizować będą też w short tracku. W piątkowy wieczór dotarły do nas znakomite wieści. Natalia Maliszewska, dzięki staraniom Polskiego Komitetu Olimpijskiego, opuściła izolację i wystąpi w kwalifikacjach w swojej koronnej konkurencji - wyścigu na 500 metrów (WIĘCEJ). Na starcie zobaczymy też jej siostrę, Patrycję Maliszewską, a także Nikolę Mazur.

W sobotnie popołudnie rozstrzygnie się rywalizacja medalowa w short tracku w sztafecie mieszanej. O godz. 13:23 rozpoczną się kwalifikacje z udziałem Polaków. Finał 25 minut później.

Nieco wcześniej, bo o 12:10, Mateusz Sochowicz zaliczy pierwszy ślizg w zmaganiach saneczkarzy. Drugi (z czterech) zaplanowany jest na 13:50.

PROGRAM STARTÓW POLAKÓW NA SOBOTĘ (5 LUTEGO 2022)

6:15 - skoki narciarskie, skocznia normalna - seria próbna (Stoch, Kubacki, Żyła, Hula) 7:20 - skoki narciarskie, skocznia normalna - kwalifikacje (Stoch, Kubacki, Żyła, Hula) 8:45 - biegi narciarskie, skiathlon kobiet - finał (Izabela Marcisz, Magdalena Kobielusz) 11:45 - skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej - finał (Kinga Rajda, Nicole Konderla) 12:00 - short track, 500 metrów kobiet - kwalifikacje (Patrycja Maliszewska, Nicola Mazur, ew. Natalia Maliszewska) 12:10 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 1. ślizg (Mateusz Sochowicz) 13:23 - short track, sztafeta mieszana - kwalifikacje (Polska)  13:50 - saneczkarstwo, jedynki mężczyzn - 2. ślizg (Mateusz Sochowicz) 13:53 - short track, sztafeta mieszana - półfinały (ew. Polska) 14:18 - short track, sztafeta mieszana - finały (ew. Polska)

Czytaj także: Mocne komentarze mediów po ceremonii otwarcia. "Najbardziej haniebne igrzyska olimpijskie od czasów Hitlera"

Źródło artykułu: