Totalne zaskoczenie. Polka podjęła decyzję

Weronika Biela-Nowaczyk odpadła w eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego. Jak poinformowała PAP, po nich reprezentantka Polski postanowiła zakończyć sportową karierę.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Weronika Biela-Nowaczyk PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Weronika Biela-Nowaczyk
W eliminacjach snowboardowego slalomu równoległego Weronika Biela-Nowaczyk nie zdołała wywalczyć miejsca w czołowej szesnastce, która otworzyłaby jej drogę do walki o olimpijski medal. W kwalifikacjach reprezentantka Polski zajęła 22. miejsce. Wynik był dla niej rozczarowaniem.

Po ostatnim wyścigu poinformowała, że to dla niej koniec sportowej kariery. Nie wystąpi już w zawodach Pucharu Świata. Nie ukrywała, że to trudna decyzja, ale chciała zamknąć ten etap.

Biela-Nowaczyk wyznała PAP, że w planach ma dokończenie doktoratu z fizyki, który pisze na Uniwersytecie Jagiellońskim. To właśnie ze środowiskiem naukowym chce związać swoje życie. Trudno było jej pogodzić fizykę i sport.

Polka miała za sobą start w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, gdzie zajęła 24. miejsce. W Pekinie nieco poprawiła swój wynik na najważniejszej imprezie czterolecia.

Czytaj także:
Polska nadzieja solidnie w eliminacjach. Obrończyni tytułu najlepsza
Co za konkurs! Takiego podium nikt się nie spodziewał!

ZOBACZ WIDEO: Jaki jest problem ze skokami kobiet w Polsce? Ekspert widzi winowajcę kryzysu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×