W Pekinie wrze! "Drużyna oszustów na igrzyskach"

Gorąco w niemieckiej prasie. Media są zbulwersowane tym, jakim składem na igrzyskach olimpijskich dysponuje reprezentacja Chin w hokeju na lodzie. "Wyobraź sobie Lewandowskiego przemianowanego na Lehmanna" - piszą dziennikarze.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jinguang Ye (z lewej) z reprezentacji Chin i Korbinian Holzer z reprezentacji Niemiec PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI / Na zdjęciu: Jinguang Ye (z lewej) z reprezentacji Chin i Korbinian Holzer z reprezentacji Niemiec
"Sport Bild" jest zbulwersowany poczynaniami Chińczyków. Zauważono, że cały skład drużyny Kunlun Red Star gra na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 jako reprezentacja Chin.

Chińska ekipa składa się z... jedenastu rodowitych Kanadyjczyków, trzech Amerykanów, jednego Rosjanina i dziesięciu Chińczyków, z których kilku dorastało w Ameryce Północnej.

Wspomniany tytuł zauważa ponadto, że od sierpnia 2021 roku selekcjonerem Chińczyków jest Ivano Zanatta, który posiada włosko-kanadyjskie obywatelstwo.

ZOBACZ WIDEO: Olimpijczycy obawiają się testów w Pekinie. "Odbija się to na organizmie"

"Na igrzyskach wszyscy rywalizują pod chińskimi nazwiskami - również po to, by zacieśnić więzi z lokalną publicznością" - piszą dziennikarze "Sport Bild".

Tabloid jest zbulwersowany tym, że Chińczycy zbudowali kadrę, w której znajduje się aż 15 obcokrajowców. "Drużyna oszustów na igrzyskach olimpijskich" - możemy przeczytać w materiale.

"Wyobraź sobie Lewandowskiego przemianowanego na Lehmanna" - dodają oburzeni dziennikarze.

Czytaj także:
Finki nie dały szans Japonkom. Znamy półfinalistki turnieju hokeja
Ależ było blisko! Gdyby nie ten błąd Polaka...

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×