Komentarz Piotra Żyły? "Nigdy więcej"

Polska zajęła 6. miejsce w konkursie drużynowym na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Były to ostatnie zawody dla skoczków narciarskich. Z Chin z wielkim niedosytem wyjedzie Piotr Żyła, który na Instagramie wymownie skomentował swoje występy.

DF
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Piotr Żyła na igrzyskach olimpijskich w Pekinie nie skakał na miarę swoich możliwości. Choć treningi na skoczni normalnej mogły rodzić nadzieję nawet na medal, to w konkursie zajął 21. miejsce, a na skoczni dużej było niewiele lepiej. Żyła został sklasyfikowany na 18. miejscu. W rywalizacji drużynowej 35-latek ponownie skakał przeciętnie, a Polska uplasowała się na 6. pozycji.

Żyła w swojej karierze dwa razy startował na igrzyskach olimpijskich. W 2014 roku zajął 34. miejsce w konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Soczi. W Rosji startował również w konkursie drużynowym, gdzie nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce.

W Pjongczangu z kolei Żyła był rezerwowym i nie prezentował się na skoczni, gdy Polska sięgała po brązowy medal.

Skoczek po rywalizacji na obiektach w Zhangjiakou jest wyraźnie niezadowolony i nie ma co się dziwić. Wygląda na to, że Żyła zakończy karierę bez medalu olimpijskiego. Wiele wyjaśnia jego ostatni wpis na Instagramie.

"I to by było na tyle. Aliwederczi Olimpiks. Nigdy więcej" - napisał 35-latek.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)