Pekin 2022. Faworyt nie zawiódł. Polacy daleko

W Pekinie mężczyźni rywalizujący w kombinacji norweskiej mają za sobą skoki. Dalekie miejsca zajęli Polacy. Szczepan Kupczak uplasował się na 30. pozycji, a Andrzej Szczechowicz na 45.

Michał Piegza
Jarl Magnus Riiber PAP/EPA / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Nie było niespodzianki w rywalizacji mężczyzn w kombinacji norweskiej. Po skokach prowadzi faworyt do złotego medalu Norweg Jarl Magnus Riiber, który na kilkadziesiąt godzin przed zawodami został zwolniony z izolacji.

Niezbyt dobry występ zanotowali Polacy. Szczepan Kupczak zajął 30. pozycję, a pod koniec stawki, bo na 45. miejscu, uplasował się Andrzej Szczechowicz.

Pierwszy z Polaków skoczył na dużej skoczni 121,1 metra i na trasę biegową wyruszy 3:34 minuty za liderem. Z kolei Szczechowicz wylądował na 93. metrze i do Norwega traci 6:21 minut.

Bieg narciarski zaplanowano na godzinę 11:30 czasu polskiego.