"W zasięgu sportu"

„W zasięgu sportu” – w zasięgu marzeń. Rusza druga edycja programu budowy nowoczesnych boisk szkolnych Fundacji 4F Pomaga

AB
„W zasięgu sportu” – w zasięgu marzeń Materiały prasowe / „W zasięgu sportu” – w zasięgu marzeń.

„W zasięgu sportu” to program Fundacji 4F Pomaga, którego celem jest tworzenie nowoczesnych boisk sportowych. Druga edycja projektu została ogłoszona podczas Dnia Sportu w Sierczy – w szkole podstawowej, która zwyciężyła w pierwszej edycji programu. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.


Dzięki udziałowi w programie „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga, uczniowie szkoły w Sierczy mogą uprawiać różne dyscypliny sportu na świeżym powietrzu. Boisko jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach oraz posiada nowoczesną nawierzchnię polipropylenową, która amortyzuje i może zostać poddana recyklingowi.

„W zasięgu sportu” – w zasięgu marzeń „W zasięgu sportu” – w zasięgu marzeń

- Nowe boisko dało nam nowe możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Wcześniej – na starym boisku – nie było to możliwe. Za największy sukces uważam to, że uczniowie cały czas korzystają z tego boiska. Są na nim na każdej lekcji, przerwie. Praktycznie nie chcą z niego schodzić. Myślę, że to jest największa wartość dodana, która przekłada się także na sukcesy w zawodach sportowych, m.in. piłce nożnej - powiedział Mateusz Węgrzynek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Wspólna zabawa ze skoczkami


Na boisku ufundowanym przez Fundację 4F Pomaga odbył się Dzień Sportu, w którym udział wzięli reprezentanci Kadry Narodowej w skokach narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Sportowcy dopingowali dzieci podczas rywalizacji i sędziowali zawody, m.in. skok w dal z miejsca, skok przez skrzynię, bieg po kopercie i rzuty do kosza.


- Uważam, że sport ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Sport to przede wszystkim piękna przygoda, którą każdy może przeżyć. Uważam, że powinien być wdrażany w jak najmłodszym wieku i kontynuowany jak najdłużej- mówił Kamil Stoch, Reprezentant Polski w skokach narciarskich i członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.

Wspólna zabawa ze skoczkami Wspólna zabawa ze skoczkami

Inauguracja drugiej edycji – jak zgłosić się do konkursu?

Podczas wydarzenia zainaugurowana została druga edycja programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga. Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie Fundacji. Specjalnie powołana Komisja dokona wyboru trzech finalistów, spośród których jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska.

Materiał Partnera Materiał Partnera

- Jednym z głównych założeń działalności Fundacji 4F Pomaga jest promowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych. Program „W zasięgu sportu”, wspiera dzieci i ich opiekunów na drodze do sukcesów sportowych. Rozwój umiejętności nie jest możliwy bez dostępu do odpowiedniej infrastruktury, którą chcemy zapewniać poprzez dofinansowywanie budowy nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk szkolnych - podsumowuje Justyna Tomczyk, członek Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Materiał Partnera Materiał Partnera

- Zachęcam wszystkie szkoły, które marzą o pięknym, wielofunkcyjnym boisku do udziału w programie. Żeby ziściło się to marzenie, wystarczy zgłosić się do Fundacji i wypełnić wniosek, co nie jest trudne. Później wystarczy już tylko trzymać kciuki i wierzyć w to, że się uda. My jesteśmy szkołą, której się udało. To, co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe dzięki Fundacji 4F Pomaga - dodaje Małgorzata Jarosz-Barwińska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.


Zgłoszenia do drugiej edycji programu „W zasięgu sportu” przyjmowane są do 6 lipca, godz. 12. Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: II edycja programu “W zasięgu sportu” | Fundacja 4F Pomaga

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×