"Te dziewczyny są idolkami". Ostatni akcent projektu Otylii Jędrzejczak

To już ostatnia tegoroczna odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach". W czwartek w Lublinie z uczennicami szkół miasta na wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego spotkają się m.in. dwie mistrzynie olimpijskie: Otylia Jędrzejczak i Natalia Kaczmarek.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Otylia Jędrzejczak z zaproszonymi mistrzyniami na spotkaniu z młodzieżą Materiały prasowe / Otylia Jędrzejczak z zaproszonymi mistrzyniami na spotkaniu z młodzieżą
"Mistrzynie w Szkołach" to wyjątkowe zajęcia dla uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

- Od lat pracujemy nad tym, by zachęcić młodzież do aktywności fizycznej i regularnego uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego i gdy widzę uśmiechnięte dziewczęta wychodzące z naszych zajęć to cieszę się, bo widzę, że to, co robimy, ma sens - mówi Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni akcji.

W Lublinie, gdzie lekcja odbędzie się w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, z uczennicami ćwiczyć będą wyjątkowe mistrzynie sportu. Mistrzyni olimpijska w pływaniu, najwybitniejsza polska pływaczka Otylia Jędrzejczak zaprosiła dwie lekkoatletki: Natalię Kaczmarek, mistrzynię i wicemistrzynię olimpijską z Tokio w sztafetach oraz aktualną wicemistrzynię świata n 400 metrów z Budapesztu oraz Pię Skrzyszowską, złotą medalistkę Igrzysk Europejskich oraz mistrzostw Europy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wyskoczyła w samym kostiumie. "Odwołujemy jesień"

Stawkę wyjątkowych mistrzyń uzupełni znakomita polska zawodniczka we wspinaczce sportowej Natalia Kałucka, która w ubiegłym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata, a dwa lata wcześniej zdobyła złoty medal mistrzostw świata.

- Z wielką dumą patrzę, jak wspaniałe mistrzynie sportu chętnie przyjeżdżają na nasze zajęcia i cieszę się, że podzielają moje zdanie, iż wybitni sportowcy powinni swoim przykładem zachęcać młodzież do aktywności. Te dziewczyny są przecież idolkami dzisiejszych uczennic i mogą mieć realny wpływ na ich sytuację zdrowotną, bo przecież ruch i aktywność fizyczna to samo zdrowie - dodaje Jędrzejczak.

- Mnie nigdy nie trzeba namawiać do udziału w takich akcjach, bo lubię spotkania z młodzieżą. I lubię się ruszać, więc bardzo chętnie poćwiczę przy muzyce z dziewczynami - mówi Natalia Kaczmarek. Pierwsza część "Mistrzyń w Szkołach" to właśnie ćwiczenia przy muzyce pod okiem renomowanej trenerki personalnej.

- Później siadamy razem z dziewczynami i opowiadamy im swoje historie, a także odpowiadamy na wszystkie pytania. Ta rozmowa bywa bardzo inspirująca, a w jej trakcie poruszamy naprawdę wiele ważnych tematów. Naszym hasłem jest "Jestem sobą, Jestem Bella". Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania - wyjaśnia Jędrzejczak.
To już szósta i ostatnia tegoroczna odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach". Wcześniej Jędrzejczak i zaproszone przez nią mistrzynie sportu ćwiczyły z uczennicami w Zgierzu koło Łodzi, Żninie na Kujawach i Pomorzu, Markach pod Warszawą, w Warszawie i w Grudziądzu.

Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program "Mistrzynie w szkołach", jest Bella, wiodąca marka na rynku artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez markę Bella, miasto Lublin, które w 2023 roku jest Europejską Stolica Młodzieży oraz markę HMS Fitness.

"Mistrzynie w Szkołach" odwiedzą Lublin w czwartek, 26 października. Początek zajęć zaplanowano na godz. 10.30.

Zobacz także:
Tyle gwiazd w jednym miejscu. Wspaniała inicjatywa sportsmenek
Złoty medal olimpijski w rękach uczestników Otylia Swim Cup!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×