Wyrzucili go z TVP. Wiemy, ile osób ogląda jego program w TV Republika

Rafał Patyra po zmianie rządu wyleciał z hukiem z TVP, ale miękko wylądował. W Telewizji Republika, dokąd przeniosło się wielu byłych pracowników Telewizji Publicznej, dostał swój program. Jakim cieszy się zainteresowaniem?

MK
Rafał Patyra Instagram / Na zdjęciu: Rafał Patyra

Rafał Patyra pracował w Telewizji Publicznej dwie dekady. W styczniu, po zmianie we władzach przy Woronicza, TVP Sport nie przedłużyło z nim umowy. Wcześniej "Teleexpress", którego był prowadzącym, zniknął z anteny w starej formule. Więcej TUTAJ.

49-latek nie był na bezrobociu długo. Pod koniec stycznia związał się z Telewizją Republika, w której prowadzi "Express Republiki". - To szybki przegląd informacji ze świata polityki, kultury, sportu i rozrywki. Prawdziwy polski express - zachęcał w spocie promującym program.

Nad oglądalnością nowego formatu Patyry, który wystartował 1 lutego, pochylił się branżowy portal wirtualnemedia.pl. Jak czytamy, średnia widownia "Expressu Republiki" w okresie od 1 do 21 lutego 2024 roku w TV Republika wyniosła 425 tys. osób.

ZOBACZ WIDEO: Jakub Błaszczykowski odpowiada na trudne pytania przed premierą swojego filmu

"Przełożyło się to na 4,53 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,92 proc. w grupie 16-49 oraz 2,79 proc. w grupie 16-59" - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal wirtualnemedia.pl.

Rekord został pobity 6 lutego. Wtedy "Express Republiki" śledziło 582 tys. widzów. Te liczby robią wrażenie, biorąc pod uwagę, że Telewizja Republika jest niedostępna w telewizji naziemnej.

Rafał Patyra był związany z Telewizją Publiczną od 2003 roku. W TVP dał się poznać jako dziennikarz redakcji sportowej. Prowadził programy i studia, był reporterem przy okazji meczów piłkarskich. Obsługiwał mistrzostwa świata i Europy, Ligę Mistrzów oraz spotkania reprezentacji Polski.

W 2016 roku został prowadzącym "Teleexpress" i "Teleexpress Extra". Był również gospodarzem programu religijnego "Rodzinny Express" i magazynu porannego "Dzień dobry, Polsko!".

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×