Wioślarskie MP w sprincie: Złote medale Kobus i Słomy

Złote medale drugich wioślarskich mistrzostw Polski w sprincie na dystansie 500 m zdobyli w Płocku Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) i Michał Słoma (AZS UMK Toruń). Na Sobótce u stóp Wzgórza Tumskiego rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 16 klubów.

Polska Agencja Prasowa

W wyścigu jedynek kobiet dominowały wioślarki stołecznego AZS AWF. Za Kobus finiszowały Sylwia Liśkiewicz i Patrycja Pytel. Natomiast w gronie skiffistów Słoma wyprzedził Kamila Zajkowskiego (PTW Płock) i Dawida Grabowskiego (Posnania).

W męskich ósemkach zwyciężyła osada LOTTO Bydgostia WSG Bank Pocztowy przed AZS UMK Toruń i PTW Płock.

- Sprinterskie mistrzostwa znalazły już swoje miejsce w naszym środowisku. Cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto podkreślić zaangażowanie gospodarzy w organizację regat - powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk.

W 12. zawodach Uczniowskich Klubów Sportowych (wyścigi na czas i sztafety) triumfował UKS Brdów przed UKS Płock i UKS Warszawa. Odbyły się także międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików, w których zwyciężył PTW Płock przed WTW Warszawa i Wirem Iława.