ME w karate kyokushin open - 7 medali Polaków

Siedem medali X mistrzostw Europy w karate kyokushin open

zdobyli w Gorzowie Wielkopolskim reprezentanci Polski. Złote wywalczyli Anna Kaczyńska z Łomży i Paweł Biszczak z Legnicy. Rywalizowało 120 zawodników i zawodniczek z 15 krajów.

Polska Agencja Prasowa

Kaczyńska pokonała wrocławiankę Agnieszkę Sypień, jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek, wielokrotną mistrzynię świata i Europy.

- Czuję wielkie wzruszenie, bo miałam okazję wiele razy bić się z Agnieszką i to ona zawsze była lepsza - powiedziała Kaczyńska.

Dodała, że była bardzo zmotywowana, a mistrzostwo Europy, to piękny prezent z okazji dziesięciolecia startów, które obchodzi w tym roku.

Biszczak w finałowej walce pokonał Pabla Estensoro. - Hiszpan dwa razy zadał mi cios na szczękę, ale udało mi się wygrać dzięki lepszej różnicy złamanych desek - powiedział.

Brązowy medal wywalczyła Ewelina Urbanowska z Wrocławia. Ponadto w kategorii kata (prezentacja technik) Polacy zdobyli trzy medale: srebrne - Helena Gabryś (Siemianowicki Klub Kyokushin Karate) i Konrad Kozubowski (Bartoszycki Klub Karate), a brązowy Bartłomiej Tyzo (Lubelski Klub Karate Kyokushin).

Jednocześnie odbywały się V mistrzostwa Europy juniorów, w których polscy zawodnicy zatrzymali w kraju 12 medali.